poniedziałek, 22 sierpnia, 2022
Transport

Na czym polega specyfika frachtu w transporcie drogowym?

Praca dla norweskiej firmy to prawdziwy zaszczyt. Wielu kolegów po fachu bardzo mi zazdrości, nie tylko wysokiej pensji, ale przede wszystkim kontaktów i znakomitej atmosfery, jaką mam w firmie. Zajmuję się przede wszystkim dostarczaniem towarów z Norwegii do Polski. Wymaga to znajomości frachtów, a także specjalistycznego przygotowania.

Dobrze zorganizowane frachty w transporcie drogowym

fracht transport drogowyOgromną zaleta mojej pracy jest to, że jeżdżę w nocy. Jest to bardzo duży atut, bo nie ma wtedy korków, a autostrady są praktycznie puste. Sprawdzony fracht transport drogowy to podstawa w mojej pracy. Często korzystam z transportu morskiego, dlatego muszę znać stawki i wszelkie nowości związany z tą możliwością transportu. Promy odpływają o wyznaczonych godzinach, dlatego fracht transport drogowy to niezmiernie ważna kwestia. Dużo zależy też od rodzaju ładunków, jakie mam w swojej naczepie. Nie jest żadną tajemnicą, że norweskie prawo różni się od tego, które panuje w krajach Unii Europejskiej. Dlatego bardzo ważna jest znajomość jeżyka. Cały czas powtarzam swoim kolegom z innych firm, że jak chcą ze mną pracować, to muszą znać język norweski. Spedytorzy cały czas informują mnie o tym, kiedy zmienia się fracht transport drogowy. Na szczęście nie dzieje się to za często. Główną przyczyną zmian są warunki pogodowe, które mogą utrudnić transport morski. Zdarza się też, że prom jest odwołany lub opóźniony nawet o kilka godzin. Dlatego tak ważne jest, by być w stałym kontakcie ze spedytorami.

To oni są moimi przewodnikami, kiedy jestem w trasie i nie mam możliwości sprawdzenia nowinek związanych z frachtami. Powtarzam też moim kolegom z innych firm, że cały czas muszą pracować nad swoją komunikacją. To przepływa informacji gwarantuje przyjemną atmosferę w pracy i pozwala na tworzenie długotrwałych więzi.

Back To Top