piątek, 26 sierpnia, 2022
Nagrobki podwójne
Społeczeństwo

Nagrobki podwójne i kradzież na cmentarzu

Odejście mojej babci było dla nas wielkim szokiem. Na szczęście cała rodzina szybko sobie poradziła ze startą ukochanej osoby. Wybraliśmy dla niej odpowiednie miejsce na cmentarzu. Zawsze raz w tygodniu chodziliśmy aby podlewać kwiaty oraz pomodlić się przy grobie naszej babci.

Nagrobki podwójne zostały skradzione

Nagrobki podwójnePewnego dnia, gdy wracałam ze szkoły chciałam coś sprawdzić. Okazało się, że brakuje zamontowanego krzyża. Natychmiast zadzwoniłam do rodziców. Na dodatek pozostałe nagrobki również nie miały metalowych elementów. Spotkałam wtedy panią z Siedlc, która zawsze przychodziła na pochówek swojego męża tuż obok nas. Stwierdziła, że wczoraj przyniosła piękną wiązankę i dzisiejszego dnia jej nie ma. Wszystko było już jasne. Ekskluzywne nagrobki zostały okradzione przez pewnych złodziejaszków. Sprawa od razu została zgłoszona do odpowiednich służb. Niestety w przeciągu trzech tygodni sprawa nie ulegała żadnej poprawie. Jako mieszkańcy województwa mazowieckiego postanowiliśmy wziąć sprawę w swoje ręce. Na własny koszt zamontowaliśmy kamery przy naszych zmarłych krewnych. Moim zdaniem jest to szczyt bezczelności zdejmować metalowe krzyże. Znaleźliśmy trochę inne rozwiązanie i zamówiliśmy te wykonane z plastiku. Także zamontowaliśmy drucik aby lepiej przylepić kwiaty. Nawet nagrobki podwójne zostawały skradzione. Ostatecznie udało nam się nagrać winnych i zanieśliśmy cały materiał dowodowy na policję.

Wtedy służby bardzo szybko zlokalizowały podejrzanych z Warszawy. Od tamtej pory ta sytuacja się nie powtórzyła. Byliśmy z siebie dumni, ponieważ zrobiliśmy coś naprawdę pożytecznego. Cmentarz od tamtej pory pozostał bezpieczny i nie ma się czego obawiać.

Back To Top