wtorek, 23 sierpnia, 2022
Usługi

Najlepsi pracownicy pochodzący z Ukrainy

Współcześnie wiele przedsiębiorstw decyduje się na to, by w swojej firmie zatrudnić obywateli z innych krajów. W Polsce bardzo często nasz lokalny rynek wspierają obywatele z takich krajów, jak Ukraina oraz Białoruś. Zdecydowana większość to jednak obywatele Ukrainy, którzy przyjeżdżają do Polski już od wielu lat w celu znalezienia dobrze płatnej pracy.

Jak znaleźć wykwalifikowanego pracownika z Ukrainy?

jak znaleźć pracownika z ukrainyMyśląc o sprawnym działaniu swojej firmy trzeba dbać o to, by nigdy nie zabrakło w niej wykwalifikowanych pracowników. Niestety współcześnie wiele naszych rodowitych firm ma problem, który dotyczy braku chętnych osób w niektórych branżach. Ze szczególnymi problemami zmaga się tutaj na przykład branża budowlana. To właśnie firmy budowlane często opierają swoje działanie na pracownikach pochodzących z Ukrainy. Warto zatem zastanowić się przez chwilę nad tym, gdzie można takich doświadczonych pracowników szukać do swojej firm. Jak znaleźć pracownika z Ukrainy? Poszukując kompetentnych pracowników do swojej firmy warto w pierwszej kolejności popytać się wśród swoich znajomych. Bardzo często wśród naszych znajomych znajdują się również osoby pochodzące z Ukrainy, które poszukują na terenie naszego kraju dobrze płatnej pracy. Takie rozwiązanie nie będzie jednak zbyt skutecznie i znacznie lepiej wystawić specjalne ogłoszenie na portalu. W Polsce działają prężnie liczne portale ogłoszeniowe, gdzie zaglądają również obywatele z Ukrainy.

Dla zwiększenia skuteczności swojego ogłoszenia o pracę, warto napisać je w języku ukraińskim lub rosyjskim. To właśnie język rosyjski jest bardzo popularny u obywateli Ukrainy, którzy nie zawsze będą sprawnie władać angielskim. Takie ogłoszenia są znacznie bardziej skuteczne i dostaję większy odzew.

Back To Top