środa, 31 sierpnia, 2022
Usługi

Najlepsze farby do ceramiki, szkła i porcelany

Zajmując się malarstwem zawodowo lub od czasu do czasu musimy kupować farby najlepszej jakości. Farby akrylowe lub farby plakatowe są dostępne praktycznie w każdym sklepie papierniczym. Coraz częściej spotykane są także farby przeznaczone do porcelany, szkła czy ceramiki.

Wydajne farby do malowania porcelany

czerwone farby do porcelanyNajlepszej jakości i przy tym najbardziej wydajne farby do porcelany są dostępne w każdym sklepie z profesjonalnymi artykułami malarskimi. Najczęściej kupowane są podstawowe kolory np. czerwone farby do porcelany. Kolejnymi najważniejszymi kolorami jest czarny, biały, zielony, niebieski i żółty. Dzięki farbkom do porcelany można nadać nowe życie starym kubeczkom lub talerzom. Ładne rysunki na porcelanie można także zlecić do wykonania swoim dzieciom, które będą mieć przy tym niezłą zabawę. Dobrej jakości farby do porcelany są odporne na temperaturę nawet do 150 st. Taka farba schnie w kilka minut, natomiast jeśli nakładamy kilka warstw farby czas schnięcia wydłuż się do 24 godzin. Po pomalowaniu np. kubeczka porcelanowego należy go wypalić przez 30 min w piekarniku w temperaturze w 150 st. Taka wypalona porcelana charakteryzuje się trwałością oraz błyszczącym kolorem. Zaletą wypalonej porcelany jest fakt, że może ona być myta w zmywarce i kolory nie schodzą. Za duży zestaw 12 kolorów kolorów farby do porcelany zapłacimy w sklepie około 60- 100 złotych. Im gęstsze farby tym będą wydajniejsze więc starczą na dłużej.

Jeśli zamierzamy odświeżyć nasze porcelanowe naczynia pięknymi rysunkami pamiętajmy by kupić farbki dobrej jakości. Takie, które pod wpływem zmywania w zmywarce nie ulegną zniszczeniu. Lepsza jakość farb wiązać się może z droższymi farbami ale zapewne będą one wydajniejsze, trwalsze i być może nawet lepiej nasycone kolorami.

Back To Top