wtorek, 23 sierpnia, 2022
Dzieci

Najlepsze okrycie kąpielowe

Kąpiel dla większości dzieci jest przyjemnym doznaniem, gdyż czują się w wodzie lekko i swobodnie. Zalecane jest, aby kąpać noworodki i niemowlaki codziennie lub co drugi dzień, zatem warto mieć zawsze w gotowości czysty zestaw kąpielowy.

Z czego są uszyte okrycia kąpielowe?

Okrycie kąpielowe z kapturemWoda w jakiej się kapie maluszka musi być odpowiednio ciepła, a temperatura otoczenie na poziomie około dwudziestu czterech stopni. Ważne jest, aby dziecko nie doznało szoku wychodząc z kąpieli, dlatego też od razu się jej zawija ręcznikiem lub jakimś okryciem. Musi to być tkanina miękka i dobrze chłonąca wilgoć, aby szybko wysuszyć ciało dziecka, a nie rozmazywać wody na jego powierzchni. W ostatnim czasie bardzo modne jest okrycie kąpielowe z kapturem, które jest znacznie bardziej praktyczne niż ręcznik. Przede wszystkim okrycia kąpielowe są wykonane z bawełny, weluru, flaneli lub z bambusa. Są to tkaniny miękkie, dobrze chłonące wodę i pozwalające skórze oddychać. Bawełniane i flanelowe są najtańsze, natomiast welurowe mają nieco wyższą cenę. Najdroższe będą bambusowe okrycia, ponieważ tkanina z jakiej są wykonane posiada naturalne filtry przeciwsłoneczne, wykazuje działanie przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Ponadto jest bardziej delikatna niż bawełna i jeszcze lepiej chłonie nadmiar wody. Tego typu okrycie można zabierać na basen czy na urlop nad morze, ponieważ maluch będzie chroniony przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Praktyczny kaptur dodaje uroku okryciu, gdyż może posiadać doszyte uszy.

Na pewno okrycie kąpielowe będzie lepszym rozwiązaniem dla dziecka niż zwykły ręcznik, bo możemy dziecku jednocześnie suszyć ciało i główkę bez naciągania ręcznika na nią. Są one bardzo delikatne w dotyku i mają optymalny rozmiar dla dzieci do około drugiego roku życia.

Back To Top