wtorek, 14 lipca, 2020
Usługi

Niedrogie zwalczanie gryzoni

Nasze mieszkania i domy, nieważne czy mieszkamy w mieście, czy na wsi, są narażone na „odwiedziny” gryzoni, albowiem żyją one w niemal każdej piwnicy, jak również żerują w pobliżu ludzkich siedlisk. W takiej sytuacji najlepiej niezwłocznie wezwać ekipę deratyzacyjną.

Kto w Warszawie zwalcza gryzonie?

zwalczanie gryzoni w domu warszawaGryzonie często są nosicielami mnóstwa patogenów, które mogą być dla nas groźne. Zwłaszcza dla dzieci i osób starszych, których układ immunologiczny nie radzi sobie najlepiej z poważnymi infekcjami. Co prawda, gryzonie nas nie atakują, ale wszystkie drobnoustroje znajdują się w ich wydzielinach gruczołów i odchodach, toteż nawet nie musimy mieć z nimi bezpośredniego kontaktu, by się zarazić. Dlatego też należy je bezwzględnie zwalczać i nie pozwolić na swobodne rozmnażanie się, szczególnie w pobliżu własnego domostwa. Bowiem mają bardzo duże zdolności rozrodcze i w krótkim czasie, z niewielu osobników, może zrobić się kolonia licząca ich setki. Jeżeli chcemy zdecydować się na zwalczanie gryzoni w domu Warszawa jest miastem, gdzie znajdziemy specjalistyczną pomoc. W domach, z reguły nie mamy do czynienia z wieloma gryzoniami, ale oczywiście może się zdarzyć, że będzie zupełnie inaczej. Bowiem wielu klientów firm deratyzacyjnych zwleka z wezwaniem fachowców, a w tym czasie, w ich piwnicach lub pomieszczeniach gospodarczych, gryzonie rozmnażają się na potęgę. Koszt zwalczania szczurów jest największy, natomiast jeśli chodzi o myszy, nornice i inne gryzonie, znacznie mniejszy.

W przypadku gryzoni nie ma uniwersalnej metody ich eksterminacji, toteż trzeba dopasować ją do określonego gatunku. Bowiem w przypadku nornic lub myszy nie ma konieczności stosowania bardzo silnych środków chemicznych, gdyż są mniej odporne na ich działanie.

Back To Top