czwartek, 25 sierpnia, 2022
Usługi

Odblaski na ubrania – konieczność czy fanaberia?

Wielu z nas z pewnością była na różnych eventach. Po ich zakończeniu oraz w trakcie często otrzymujemy elementy odblaskowe. Po opaski aż do plastikowych breloczków. 

Mimo, że dla firm są gadżetami do reklamy własnych biznesów pełnią ważne funkcje. Podobna sprawa ma się z odblaskami na odzież. Dlaczego warto je stosować? Czy są jedynie zwykłą dekoracją? Zaraz się o tym przekonasz. 

Zastosowanie odblasków w praktyce 

odblaski na odzież hurtPrzeglądając liczne akty prawne dotyczące ruchu drogowego można stwierdzić, że stosowane odblaski na odzież hurt są niezwykle konieczne. Wśród wielu sytuacji odblaski na odzież hurt muszą być stosowane a placach budowy. Inną sytuacją, która wymaga noszenia elementów odzieży odblaskowej jest wypadek samochody albo postój na drodze w celu wymiany opony. Kamizelka samochodowa powinna posiadać odblaski na odzież hurt jej brak może skutkować mandatem. Inną sytuacją do noszenia elementów odzieży z paskami odblaskowymi jest spacer w terenie zabudowanym z brakiem chodnika. 

Co z funkcją dekoracyjną? 

W przypadku walorów estetycznych odzież odblaskowa może pełnić rolę małych ozdobników. Często odblaski na odzież hurt są wykorzystywane jako dodatki do kurtek o charakterze sportowym. Wykorzystywanie np. odblaskowych pasków może zwiększyć nasze bezpieczeństwo, a przy okazji nadać spodniom indywidualny styl. Estetyczne odblaski na odzież hurt są stosowane na plecakach, torbach sportowych oraz walizkach. W zasadzie stosowanie elementów w formie odblasków ma charakter ochronny. Dekoracyjność wynika z kreatywności projektantów. 

Zastosowanie odblasków na odzież nie jest jedynym sposobem na widoczność na drodze. W zależności od rodzaju materiału odblaski na odzież hurt mogą być stosowane jako element dekoracyjny: galanterii skórzanej, obroży dla psa albo zabawki. 

Back To Top