piątek, 26 sierpnia, 2022
Uroda

Odpowiednio dobrany podkład do naszej cery

Pomimo tego, że nie jest to nowy kosmetyk na naszym rynku, wiele kobiet wciąż nieumiejętnie się nim posługuje, a szkoda ponieważ dobry podkład do twarzy potrafi naprawdę zdziałać cuda. Wystarczy tylko zapoznać się z kilkoma trikami, które pozwolą nam optymalnie wykorzystać jego „umiejętności”

Jak dobrać podkład do twarzy?

podkłady do twarzyPrzede wszystkim zanim wybierzemy się do sklepu w celu zakupienia podkładu, musimy mieć pewność jaki mamy rodzaj cery. Możemy w tym celu wybrać się do dermatologa lub samodzielnie sprawdzić w domu. Wystarczy umyć twarz i nie nakładać na nią żadnego kosmetyku, a po upływie godziny położyć na nią cieniutką warstwę chusteczki. Jeżeli chusteczka higieniczna jest sucha, oznacza to że taki rodzaj cery mamy, jeśli tłusta w strefie te, oznacza, że mamy skórę mieszaną, a jeżeli sebum odbiło się na całej chusteczce, wówczas mamy cerę tłustą. Podkłady do twarzy warto dobierać względem cech naszej skóry twarzy, ale oczywiście to tylko jeden z ważnych elementów na drodze do dobrania odpowiedniego podkładu. Kolejnym jest oczywiście odpowiedni odcień. Pamiętajmy, aby dobierać go do koloru szyi i dekoltu, a nie samej cery. W końcu kolor twarzy ma się zlać z kolorem dekoltu oraz szyi i nigdy na odwrót! Zatem nawet jeżeli podkład jest idealnie dobrany względem szyi i dekoltu, lecz nieco za ciemny dla naszej cery – nie bójmy się go zakupić. Cerę zawsze możemy rozświetlić białym pudrem transparentnym lub rozświetlaczem! 

Na koniec oczywiście należy wspomnieć o odpowiedniej aplikacji podkładu. Nie należy go pod żadnym pozorem wcierać w twarz okrężnymi ruchami, lecz wklepywać. Możemy to uczynić zarówno czystymi palcami, jak i pędzlem lub specjalną gąbeczką. Tylko w taki sposób wtopimy podkład w cerę i sprawimy, że stanie się on niewidoczny, a jednocześnie trwały.

Back To Top