czwartek, 03 listopada, 2022
drzwi inwentarskie
Rolnictwo i hodowla

Odwiedziłam ciocię na wsi, widziałam drzwi inwentarskie

Moja ciotka mieszka na wsi. Wyprowadziła się tam, kiedy poznała swojego męża, który był rolnikiem. Są szczęśliwymi ludźmi, prowadzą proste życie, ale i posiadają bardzo duże gospodarstwo.

Drzwi inwentarskie do obory

drzwi inwentarskiePosiadają na nim krowy, świnie, kurczaki, owce. Mają też jednego konia. Obok budynków inwentarskich znajduje się bardzo duże pole, z którego wujek zbiera zboże, które przerabia na paszę dla zwierzątek. Pomiędzy budynkami, w których trzymane są zwierzęta, a polem znajdują się silosy paszowe. W nich przetrzymuje się paszę, która potem trafia do zwierząt, by mogły się nią pożywić i dostarczyć sobie odpowiednich składników odżywczych, mineralnych i witamin. Paszociąg zajmuje się transportowaniem całego wytworzonego pokarmu do automatów paszowych. Automaty paszowe znajdują się w środku budynków inwentarskich, w których żyją zwierzęta. Kiedy są głodne podchodzą do automatów i dostają odpowiedni im przydział paszy, jaki wynika z informacji, które mają zacyfrowane we wszczepionych czipach. Aby paszociąg mógł dostać się do środka obór oraz chlewni, ciocia musi otwierać solidne drzwi inwentarskie. Jednak nie jest to trudne, co prawda jest ich dużo, ale są w pełni zautomatyzowane i wystarczy, że paszociąg zbliża się do drzwi, one same reagują na jego obecność. To co wydawało mi się makabryczne, a okazało się całkowicie zdrowe i naturalne dla zwierząt były ruszta betonowe. Jest to betonowe podłoże w chlewni, w którym znajdują się szczeliny, o które ścierają się świńskie kopyta. Dzięki temu w gospodarstwie unika się przerostów kopyt. Świnie nie mogą same obciąć paznokci, nie potrafią też ocierać ich tak, jak robi to kot o wszystkie okoliczne drzewa.

Trzoda chlewna potrzebuje pomocy w tej kwestii, dlatego własnie wymyślono ruszta betonowe. Życie mojej cioci i wujka jest skromne, ale ich gospodarstwo jest naprawdę bogate.

Back To Top