piątek, 26 sierpnia, 2022
Wyposażenie domu

Ogrzewanie domu z pomocą pieca na pellet

 

Pellet to wciąż jeszcze niedoceniane paliwo. Tymczasem nowoczesne piece mogą zagwarantować nam ekologiczne i ekonomiczne ogrzewanie domu. Sam materiał jakim jest pellet jest również o wiele wygodniejszy w użyciu niż tradycyjny węgiel czy miał. Sama obsługa takiego pieca jest prosta i szybka.

Zalety pieców na pellet

piec na pelletKotły na pellet posiadają kompaktową konstrukcję. Dzięki temu nadają się do montażu w małych pomieszczeniach. Można zainstalować je w nowo pobudowanych domach jak i w systemach po modernizacji. Można czyścić je ręcznie co zajmuje 10 minut tygodniowo lub możemy zainwestować w piec z automatycznym czyszczeniem rusztu i wymiennika. Piec na pellet to urządzenie jednofunkcyjne, a zatem ogrzewa nam dom ale wodę już nie. Można jednak dokupić zasobnik aby mieć ciepłą wodę do mycia. Dzięki temu, że kocioł spala biomasę jest bezpieczny dla środowiska. Można więc otrzymać na niego dofinansowanie z programu Czyste Powietrze. Jego wygląd jest nowoczesny i działa w połączeniu z pompą, manometrem, zaworem bezpieczeństwa i naczynie przeponowe. To ono pozwala mu działać u układzie zamkniętym. Podświetlany panel ułatwia obsługę i zapewnia kontrolę urządzenia. Zaletą kotłów na pellet jest ich pełna automatyzacja. Same się rozpalą, ustawią w odpowiedni tryb pracy i bardzo szybko nagrzeją cały dom. Są bardzo ciche. Do ich zalet zalicz się także ekonomiczność. Ogrzewanie domu w ten sposób jest o 20% tańsze od gazu sieciowego.

Sezon grzewczy trwa zwykle od września do kwietnia. Jest to aż 8 miesięcy. Koszty związane z ogrzewaniem domu to spora część comiesięcznego rodzinnego budżetu. Koszty te pozwoli nam obniżyć piec na pellet. Czystość i wygoda to dodatkowe zalety jakie możemy mu przypisać. Dzięki niemu możemy zapewnić ekonomiczne ciepło naszej rodzinie.

 

Back To Top