piątek, 26 sierpnia, 2022
Ślub i wesele

Organizacja studniówki przez samorząd szkolny

Jako przewodnicząca samorządu szkolnego spoczywa na mnie wiele obowiązków, służącym zmianie szkoły na lepsze dla uczniów, a także związanych z zapewnieniem im rozrywki. W tym roku spadła na mnie odpowiedzialność za zorganizowanie studniówki dla uczniów ostatniego rocznika, pierwszy raz miałam organizować tak dużą, i poważną zabawę szkolną.

Przede wszystkim sala i muzyka na studniówkę

wodzirej na studniówkę krakówChciałam by zorganizowana przeze mnie studniówka była niezapomniana, postanowiłam więc wyjść z wzorca organizacji zabawy studniówkowej i zorganizować imprezę tematyczną. Motywem przewodnim miały być postacie filmowe. Jak to zwykle bywa, mój pomysł był przez niektórych zaaprobowany przez innych nie. Decydując się na taki pomysł zdawałam sobie sprawę z tego, że dokładam sobie sporo dodatkowych obowiązków, oczywiście musiałam znaleźć salę, która odpowiadałaby motywowi przewodniemu, a także taką restaurację, która zgodziłaby się na drobne modernizację na rzecz tego przedsięwzięcia. Na szczęście w Krakowie jest wiele sal zabawowych i restauracji zajmujących się przygotowywaniem takich imprez, dlatego mogłam dobrać ofertę pasującą do budżetu uczniów, a także do wyobrażenia wizualnego. Ważnym elementem na takiej zabawie jest również muzyka. Postawiłam na tradycyjnego dj, który znacznie lepiej sprawdzi się na studniówce aniżeli zespół. Oczywiście musiała być to osoba pełniąca rolę jednocześnie wodzireja, bowiem chciałam mieć kogoś kto pomoże mi poprowadzić imprezę. Na szczęście wodzirej na studniówkę kraków to zawód mający dosyć duże wzięcie w tym mieście więc z nim nie było problemu. Dodatkowo Pan był bardzo chętny do współpracy i razem przygotowaliśmy całą listę muzyki filmowej. 

Cieszyłam się, że dj wodziej zna się na rzeczy i podsunął mi parę fajnych pomysłów na rozrywkę oraz wystrój sali dopasowujący się do tematu przewodniego studniówki. W rzeczywistości organizacja takiej zabawy to bardzo długi proces, który wymaga wielu telefonów i negocjacji. Jednak na pewno jest to fajne doświadczenie, którym w późniejszym czasie można pochwalić się w CV.

Back To Top