środa, 24 sierpnia, 2022
Biuro

Organizowanie eventów integracyjnych

O tym, że integrowanie danej społeczności jest ważne, nie trzeba pewnie już dzisiaj nikogo przekonywać. Bez względu na to, czy kwestia dotyczy pracowników w naszej firmie, czy chodzi o społeczność uczniów szkolnych, zintegrowana grupa będzie w stanie osiągać zdecydowanie lepsze wyniki w stawianych wyzwaniach. Warto więc zainwestować w ciekawy sposób integracji.

Wydarzenia integracyjne dla firm

ciekawe eventy integracyjneDawno już minęły czasy, kiedy z firmą łączyły nas wyłącznie zawodowe relacje i wykonywanie konkretnych zadań w konkretnych godzinach. Tego typu filozofia pracy nie jest zbyt efektywnym rozwiązaniem w momencie, gdy pracodawcy zależy na zatrzymaniu pracowników i chce sprawić, by miejsce pracy było dla nich interesującą przestrzenią pełną więzi z ciekawymi ludźmi. Aby tak się stało, konieczna jest odpowiednia integracja pomiędzy pracownikami. W firmach coraz częściej stawiamy na pracę zespołową, a żeby była ona możliwa, pracownicy tworzący dany zespół muszą się między sobą znać, znając swoje mocne strony i obszary do rozwoju. W poznawaniu tego typu pomocne są ciekawe eventy integracyjne, które w firmach mogą przyjmować różną formę w zależności od potrzeb, ale też od środków, jakie firma może przeznaczyć na tego typu przedsięwzięcie. Eventy integracyjne mogą więc przyjmować formę wspólnych wyjazdów w ciekawe miejsca, mogą być też organizowane jako wydarzenie w przestrzeni firmowej (świetnie sprawdzają się w tym przypadku imprezy tematyczne).

Organizacją eventu integracyjnego może zająć się sama firma, która widzi potrzebę zorganizowania tego typu wydarzenia, ale równie dobrze przedsiębiorstwo organizację eventu może zlecić firmie, która specjalizuje się w realizowaniu tego typu zleceń. To drugie rozwiązanie praktykowane jest szczególnie wtedy, gdy event ma być zorganizowany dla dużej ilości osób lub firma nie czuje się pewnie w organizowaniu takich przedsięwzięć.

Back To Top