wtorek, 23 sierpnia, 2022
Ślub i wesele

Pamiątki wakacyjne w formie zdjęcia z fotobudki

Bycie turystą to naprawdę ekscytująca sprawa. Można poznawać świat oraz cieszyć się każdym dniem. Jednak po powrocie warto mieć coś, co przypomni o spędzonych w danym miejscu chwilach. Niestety zwykłe pamiątki to coś, co zajmuje półki i często do siebie nie pasuje. Mój pomysł na świetną pamiątkę wygląda nieco inaczej.

Zdjęcia z fotobudek formą ciekawej pamiątki wakacyjnej

fotobudkaStawianie na półkach i przechowywanie w szafie nadmiernej ilości pamiątek może być uciążliwe. Często zbiera się na tym kurz, a jeden element do drugiego nie pasuje. Każda kultura jest inna, a więc inna kolorystyka i kształty to coś zupełnie zrozumiałego. Rozwiązaniem tego jest fotobudka, która na zdjęciach drukuje nazwę miejsca w którym stoi. Turysta może przyjść do niej i zrobić sobie zdjęcie. Kosztuje to tyle, co zwykły bibelot, jednak można z łatwością przechować je w albumie. Mimo to warto na fotografii zaznaczyć, że jest się w jakimś charakterystycznym miejscu. Jak to zrobić? Najlepiej wziąć ze sobą do fotobudki jakiś mały element, który na to wskaże. Przykładowo; we Francji może to być typowy beret, natomiast w Meksyku ponczo. Nie trzeba tego kupować, wystarczy pożyczyć. Są ludzie, którzy bez problemu się na to zgodzą, a niektóre fotobudki usytuowane są w pobliżu miejsc, gdzie takie rzeczy są możliwe do nabycia. Naprawdę często zdarza się, że sprzedawcy zgadzają się na sfotografowanie w danym przedmiocie jako forma reklamy. Nie ma więc z takimi rzeczami problemu. Turystyczny album na pewno o wiele lepiej przeglądać, niż nadmiar pamiątek na biurku.

Jest to bardzo atrakcyjna forma, do której powraca się tylko, gdy ma się na to ochotę. Nie trzeba ani odkurzać, ani przestawiać. Zyskujemy miejsce w mieszkaniu, mniej sprzątania oraz oszczędzone pieniądze. Pamiętaj, że zdjęcia o wiele łatwiej jest przewieźć przez granicę, niż niektóre pamiątki.

Back To Top