piątek, 26 sierpnia, 2022
Sport

Pierwsze kroki w żeglarstwie

Wakacje nigdy nie są łatwe dla naszej rodziny pod względem logistycznym. Chociaż zawsze wyjeżdżamy gdzieś razem to przez resztę wakacji ciężko nam jest zorganizować w jakiś kreatywny sposób czas dla naszego syna. W tym roku jednak miał on z pewnością jak dotąd jedne z ciekawszych i bardziej aktywnych wakacji.

Żeglarstwo okazało się dla syna bardzo ciekawe

żeglarstwo w GdyniMój mąż uwielbia żeglować i wiedziałam, że prędzej czy później zacznie zarażać swoim hobby naszego syna. Mieszkamy w Gdynii gdzie jest to bardzo popularny sport. Z tego co mówił mi mąż żeglarstwo w Gdyni stoi na bardzo wysokim poziomie, są specjalne szkółki żeglarstwa i występują tutaj różne żeglarskie tradycje. Jedną z takich tradycji są różnego rodzaju regaty, które odbywają się co roku. Aby mój syn zaczął uczyć się sztuki żeglarstwa mąż zapisał go w tym roku na półkolonię prowadzoną przez Gdyńską Akademię Żeglarstwa. Był więc on zdecydowanie pod profesjonalną opieką. Zajęcia te trwały dwa tygodnie, a nie były drogie, choć syn spędzał tam codziennie od poniedziałku do piątku równe siedem godzin. Z tego co opowiadał syn to zajęcia były bardzo ciekawe, ponieważ oprócz praktyki było też wiele zabaw i innych fizycznych aktywności. Bardzo podobały mu się też różnego rodzaju morskie opowieści jakie co jakiś czas były opowiadane dzieciom. Myślę, że mi też spodobałyby się takie zajęcia.

Syn był trochę smutny kiedy skończyła się jego żeglarska półkolonia. Widać było, że żeglarstwo bardzo mu się spodobało. W czasie zajęć nauczył się on m.in. technik żeglowania oraz manewrów na wodzie. Nie wiem czy w przyszłym roku nasz syn znów pójdzie na półkolonię żeglarską, bo w tym roku nauczył się już naprawdę dużo. Jednakże z pewnością zapiszemy go na jakąś półkolonię, bo wybór w Gdynii jest naprawdę duży.

Back To Top