poniedziałek, 22 sierpnia, 2022
Biuro

Pies alergik potrzebuje specjalnej karmy

 

Nasze pupile, tak jak my mogą, mogą cierpieć na alergie. Zwierzę dotknięte alergią bardzo cierpi. Dokucza mu uciążliwy świąd pachwin, brzucha i boków. Może wydrapać sobie sierść i poranić się pazurami. Rany takie trudno się goją, bo zwierzę non stop je rozdrapuje.

Karma dla psa alergika przyniesie ulgę

karmy dla psa alergikaOcieranie się o meble, drapanie, przewracanie się na plecy i „wycieranie” o dywan są objawami, które powinny nas niepokoić. Pies może też mieć problemy z uszami – mogą być zaczerwienione, mieć nieprzyjemny zapach i wydzielać więcej woskowiny niż powinny. Objawy te, mogą świadczyć o tym, że nasz pies jest alergikiem. Można je zaobserwować w pierwszych latach życia psa, ale mogą wystąpić w każdym wieku. Nie są zależne od sezonu, występują ciągle. Psie alergie najczęściej powodują białka i wysoko przetworzona żywność. Białka występujące w mięsie, jajkach i mleku są alergenami. Uczulają też przysmaki dla zwierząt zawierające wysoko przetworzone produkty. Psy, podobnie jak ludzie, mogą nie tolerować glutenu, wtedy uczulać może pszenica, żyto lub jęczmień. Aby wyeliminować składniki uczulające z diety psa można przygotowywać mu posiłki samodzielnie lub rozważyć kupno specjalnej karmy dla psa alergika. Jest to lepsze rozwiązanie z ekonomicznego punktu widzenia. Karma jest przebadana, hipoalergiczna i pozbawiona wszelkich składników uczulających naszego czworonoga. Po przejściu na dietę złożoną z karmy hipoalergicznej objawy alergii u psa powinny ustąpić.

Pies alergik może być apatyczny, wychudzony i pozbawiony energii. Może mieć dolegliwości żołądkowe. Alergia jest powodem wielu cierpień zwierzęcia. W przypadku zaobserwowania niepokojących objawów należy zwrócić baczniejszą uwagę na to, co pies je. Wprowadzenie specjalistycznej karmy do diety pomoże ulżyć naszemu pupilowi.

 

Back To Top