wtorek, 23 sierpnia, 2022
torby reklamowe z nadrukiem
Społeczeństwo

Pingwin cesarski i foliowe torby

Nie lada gratka dla miłośników pingwinów. Młody pingwin cesarski Frodo dołączył do licznego grona mieszkańców zoo we Wrocławiu. Zwierzę jest jeszcze wprawdzie dość nieufne i nie pozwala podglądać się zwiedzającym, jednak jego opiekunowie są dobrej myśli.

Foliowe torby reklamowe z nadrukiem stwarzają niebezpieczeństwo dla zwierząt

torby reklamowe z nadrukiemTym bardziej, że Frodo ma za sobą naprawdę traumatyczne przeżycia. Wyczerpanego pingwina znaleziono w Morzu Bałtyckim, co samo w sobie jest wydarzeniem bardzo nietypowym. Nie wiadomo, w jaki sposób się tam znalazł i jak długo dryfował na powierzchni. Niestety nie mógł pływać, ponieważ jego płetwy zawinięte były w torebki foliowe, które skutecznie utrudniały poruszanie się w wodzie. Unoszącego się na powierzchni pingwina dostrzegli rybacy. – Zobaczyłem w oddali dziwny kształt. Z początku myślałem, że to martwa ryba, jednak coś mi się nie zgadzało. Kiedy podpłynęliśmy bliżej, okazało się, że to prawdziwy pingwin i to na dodatek zawinięty w foliowe torby reklamowe z nadrukiem. Biedak najwyraźniej nie miał już siły i tylko dryfował bezwładnie. Od razu jasne było, że musimy mu pomóc, bo długo już nie wytrzyma – powiedział pan Dariusz, który tego dnia wypłynął kutrem na połów ryb. Rybacy wyłowili umęczone zwierzę i zdjęli z jego płetw torby reklamowe, które być może pozwolą odtworzyć wcześniejsze losy pingwina i wyjaśnić zagadkę jego pojawienia się w Bałtyku. Na reklamówkach znajdują się różne napisy, jednak naszej redakcji nie udało się dotychczas uzyskać bardziej szczegółowych informacji. Tymczasem zwierzak trafił na bezpieczny wybieg wrocławskiego zoo, gdzie w ramach konkursu wybrano dla niego imię. Egzotyczny gość przyciąga jeszcze więcej turystów, a jego widokiem szczególnie zachwycone są dzieci. Jak na razie to jedyny pingwin cesarski we Wrocławiu.

 

Teraz nieufny jeszcze Frodo powoli przyzwyczaja się do nowego miejsca, a w sklepach pojawiły się torby reklamowe z nadrukiem przedstawiającym ocalonego pingwina. Miejmy nadzieję, że będą to jedyne torby, z którymi będzie miał teraz jakikolwiek związek, a on sam poczuje się we Wrocławiu jak w domu.

Back To Top