czwartek, 25 sierpnia, 2022
Turystyka

Plecak dla małego turysty

 

Każdy rodzic bądź opiekun dziecka prędzej czy później zmierzy się z zakupem dla swojej pociechy pierwszego plecaka. Będzie się to wiązało oczywiście z obowiązkowym pójściem dziecka do przedszkola, a w późniejszym czasie do szkoły. Oczywiście nie jest to jedyne miejsce, do którego nasza pociecha będzie wędrowała z plecakiem. Inną okolicznością są różnego rodzaju wycieczki bądź wakacje.

Jak wybrać plecak turystyczny?

Plecaki turystyczne dla dzieciZarówno w kwestii doboru plecaka szkolnego jak i każdego innego istnieje kilka podstawowych zasad, którymi należy się kierować dokonując zakupu. Ma to związek przede wszystkim ze zdrowiem oraz bezpieczeństwem malucha. Podstawową kwestią jest usztywnienie pleców oraz odpowiedni dobór szelek. Plecaki turystyczne dla dzieci jak każde inne muszą bezwzględnie posiadać usztywniane plecy, tak by w ergonomiczny sposób dobrze przylegały do pleców, a znajdujące się w nim przedmioty nie naciskały na pleców dziecka. W przypadku szelek powinny one mieć szerokość co najmniej 4cm i być odpowiednio miękkie. Podczas noszenia warto sprawdzać czy ich długość jest taka sama, tak aby ciężar równomiernie obciążał ramiona. W przeciwnym wypadku może dojść do wad postawy. Niektóre plecaki turystyczne wyposażone są także w paski na wysokości klatki piersiowej oraz pasa. Poza tym wybierając się z dzieckiem w podróż warto odciążyć plecy malucha i pozwolić mu na zapakowanie niezbędnej ilości przedmiotów. Resztę mogą przejąć rodzice, tak aby w trakcie wędrówki niepotrzebnie nie dokładać dziecku ciężarów. Innym, ale równie ważnym elementem plecaka są elementy odblaskowe! Zapewniają one dziecku bezpieczeństwo i odpowiednią widoczność w wielu sytuacjach.

Wybór plecaka dla dziecka jest zatem nie lada wyzwaniem. Zwracać uwagę należy przede wszystkim na zdrowie dziecka, ale także wyeliminowanie możliwości powstania wad postawy. Poza tymi kwestiami malucha warto zapytać o sam wygląd plecaka, bowiem to właśnie on będzie miał z nim do czynienia najczęściej. W związku z tym warto po spełnieniu odpowiednich wymagań pozwolić mu osobiście zdecydować o wyglądzie.

 

Back To Top