środa, 24 sierpnia, 2022
Usługi

Popularne ubezpieczenia w Szczecinie

Podejście Polaków do tematu ubezpieczeń ewoluowało przez ostatnie kilkanaście lat. Chociaż początkowo większość osób była bardzo sceptyczna, aktualnie Polacy coraz częściej decydują się na zakup polis ubezpieczeniowych i to nawet tych, które nie są w naszym kraju ubezpieczeniami obowiązkowymi określonymi w stosownym przepisach.

Najczęściej kupowane polisy w Szczecinie

ubezpieczenia szczecinPomimo zachodzących zmian świadomość ubezpieczeniowa nadal jest największa na zachodzie Polski. Z tego powodu jeśli chodzi o ubezpieczenia Szczecin jest miastem z jednym z największych w Polsce odsetków ubezpieczonych mieszkań. W odróżnieniu od ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, które musi wykupić każdy właściciel samochodu w naszym kraju, polisy chroniące właścicieli mieszkań są w pełni dobrowolne i w wielu częściach Polski nie są zbyt chętnie kupowane. Mieszkańcy Szczecina, z uwagi na lokalizację miasta biorą przykład z rynku niemieckiego, gdzie świadomość ubezpieczeniowa jest bardzo wysoka i większość mieszkańców docenia zalety płynące z posiadania polisy ubezpieczeniowej, która chroni ich nieruchomość, która bardzo często jest jednym z najbardziej wartościowych składników ich majątku. Polisy mieszkaniowe chronią właścicieli mieszkań przede wszystkim przed zniszczeniem nieruchomości, ale mogą być też rozszerzone o ochronę przed szkodami kradzieżowymi części ruchomych i wyposażenia mieszkania.

Rosnąca popularność polis mieszkaniowych w Polsce świadczy o rosnącej świadomości ubezpieczeniowej naszych Polaków, którzy zaczynają doceniać możliwość ochrony dobytku swojego życia. Wpływ na to mają też coraz częstsze przykłady spektakularnych wypłat z polis ubezpieczeniowych, dzięki czemu ludzie na własnej skórze mogą zobaczyć, jak przydatna może być odpowiednia polisa ubezpieczeniowa.

Back To Top