wtorek, 30 sierpnia, 2022
Zdrowie

Poznań: Skuteczne sesje psychologiczne

 

Gdy moja mama w pewnym momencie zaczęła się zachowywać dziwnie, postanowiłam udać się z nią do specjalisty. Nie wiedziałam czy jej zachowanie związane jest z wiekiem czy może ze śmiercią taty. A może działo się zupełnie coś innego. Jeśli sprawa byłaby poważna potrzebna by była terapia farmakologiczna.

Kiedy warto udać się do psychologa?

skuteczny psycholog w PoznaniuTę jednak musiał przepisać psychiatra. Ja jednak sądziłam, że to nie depresja mamę dopadła tylko wiek. Musiałam poszukać jakiegoś psychologa, który zrobiłby mamie testy. Uważam, że farmakologia jest ostatecznością i jeśli pomogłaby tylko terapia, to byłoby cudownie. Podpytałam znajomych, który jest skuteczny psycholog w Poznaniu. Nie chodziło mi o to, by wcisnąć mamę do pierwszego lepszego specjalisty. Chciałam jej naprawdę pomóc, bo przestała w ogóle wychodzić z domu. Sprawdziłam również w sieci, opinie na temat ośrodków zdrowia oraz poznańskich prywatnych gabinetów. Psychologów w dzisiejszych czasach nie brakuje, ale który jest najskuteczniejszy nie wiedziałam. Łatwo da się zauważyć efekty. Mama, jeśli nie będzie wychodziła nadal z domu, to może chociaż zdradzi tego przyczynę. Po kilku dniach umówiłam ją na wizytę do psychologa, który przyjmował niedaleko nas. To był dobry wybór, bo już na początku zimy poprosiła mnie na rozmowę i powiedziała mi, to co najpierw ujrzało światło dzienne na sesjach. Mama miała problem, by pogodzić się ze swoim wiekiem i dolegliwościami z nimi związanymi. Uważała, że już nic dobrego nie może się w jej życiu trafić. Jakie remedium znalazła w gabinecie psychologicznym?

Nie wiem, ale dziś się uśmiecha. Ma kolejnego wnuka i bawi się nim, jakby miała tyle chęci do życia co on. Czteroletni Jaś prowokuję moją mamę do takich zabaw, że nigdy bym nie pomyślała, że się na to odważą – obydwoje. Kiedyś bała się nawet wejść na drabinę. Dziś jest stałym bywalcem figloraju. Oczywiście z Jasiem.

 

Back To Top