wtorek, 30 sierpnia, 2022
rzeczoznawca meblowy
Usługi

Pracuję jako rzeczoznawca meblowy w Toruniu

Pracuję w korporacji w Toruniu. W firmie jestem zatrudniona siedem lat. Nie wiem kiedy to zleciało. Prace zaczynałam zaraz po studiach od stanowiska asystentka rzeczoznawcy.

Rzeczoznawca meblowy nie tylko dla firm

rzeczoznawca meblowyRzeczoznawca meblowy to osoba, która sprawdza czy meble dla klientów indywidualnych lud firm zostały przygotowane prawidłowo. Rzeczoznawca meblowy sprawdza meble w sytuacjach spornych lub gdy klienci są nie zadowoleni z ich wykonania bądź meble nie spełniają oczekiwań klientów. Wycena mebli nie jest łatwą sprawą. Trzeba poznać procedury, które się do tych spraw stosuje. Ja przyjmuje różne zlecenia. Współpracuję z klientami indywidualnymi ale także firmami i hotelami. Jako rzeczoznawca mebli hotelowych współpracowałam z największymi hotelami w naszym kraju. Sprawdzałam jakość wykonanych mebli ale także drzwi i stolarki okiennej. Rzeczoznawca to ciekawy zawód. Nie trzeba siedzieć cały czas za biurkiem. Mam spory kontakt z ludźmi. Czasem spotykam się z klientami w różnych sytuacjach. Zdarzają się jakieś opóźnienia jeżeli chodzi o otworzenie hotelu, są to sytuacje sporne. Czasem na przykład małżeństwo się rozwodzi i jako rzeczoznawca dokonuje wyceny mebli. Zdarzają się także reklamacje ale też zwykłe odbiory techniczne mebli czy podłóg, schodów czy okien. Przygotowuje dokumentację po wycenie. Wycena mebli musi być przeprowadzona zgodnie z procedurami jeżeli ma posłużyć za dowód w jakiejś sprawie reklamacyjnej. Najbardziej lubię współpracować z klientami indywidualnymi. Wycena mebli, które znajdują się w domu są dla mnie bardzo łatwe. Meble dla klientów indywidualnych są istotne.

Często wiążą się ze sporymi kosztami. Niektórzy odkładają bardzo długo i gdy są wykonane nie prawidłowo wówczas klienci są niezadowoleni i potrzebują pomocy w wyjaśnieniu sporu.

Więcej na temat pracy www.rzeczoznawca.mikolajski.pl

Back To Top