wtorek, 23 sierpnia, 2022
Motoryzacja

Profil kandydata na kierowcę

Każdy kto chce rozpocząć naukę jazdy i na końcu zdać egzamin na prawo jazdy, powinien zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami. Aby wziąć udział w praktycznym kursie (jazdach), konieczne jest posiadanie Profilu Kandydata na Kierowcę. Taki profil najlepiej założyć jeszcze przed skorzystaniem z oferty szkoły.

Dokumenty niezbędne do wyrobienia profilu

prawo jazdy kategorii b w KrakowieMożliwe jest założenie profilu w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego. I tutaj ważna informacja – chodzi o Starostwo Powiatowe, które znajduje się w miejscu zameldowania kandydata na kierowcę. Jest to istotna informacja np. dla studentów, którzy chcieliby załatwić wszystko w aktualnym miejscu zamieszkania. Oczywiście można zdawać prawo jazdy w innym mieście, ale Profil wyrobimy tylko w miejscu zameldowania. Tylko w ten sposób można zapisać się na prawo jazdy kategorii b w Krakowie i przystąpić do egzaminów. Na szczęście wiele szkół oferuje załatwienie takiego profilu w imieniu kursanta, co jest na pewno bardzo wygodnym rozwiązaniem. Profil jest wymaganym dokumentem niezależnie od tego, na jaką kategorię chce się zapisać dana osoba. Wydanie takiego dokumentu jest bezpłatne. Trzeba jednak wiedzieć, jakie dokumenty są wymagane, aby wyrobić taki profil. Po pierwsze konieczne jest zabranie ze sobą badania lekarskiego. Takie badania można wykonać w wielu ośrodkach szkolenia kierowców. Za badanie trzeba zapłacić. Kolejnym wymogiem jest zdjęcie do prawa jazdy.

Chodzi o zdjęcie w rozmiarach 3,5 na 4,5 cm z wizerunkiem od przodu. Jeśli ktoś posiada już prawo jazdy, musi dostarczyć dokument tożsamości oraz ksero obecnego prawa jazdy. Jeśli chodzi o badanie, to jest to orzeczenie lekarskie, które mówi o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem. Zdjęcie do prawa jazdy musi być kolorowe i może zostać wykonane u dowolnego fotografa.

Back To Top