wtorek, 23 sierpnia, 2022
Ogrody

Przytulne domy drewniane

Miejsce, w którym mieszamy powinno być ciepłe i przytulne, ponieważ w takich domach czujemy się najlepiej. Budowa takiego obiektu może zabrać sporo czasu, ale też pieniędzy. Jednak są projekty domów tańszych i droższych.

Ile metrów ma drewniany dom?

domy drewniane konstrukcje szkieletowe poznańNa rynku działa sporo firm budowlanych, które specjalizują się w budowie domów z drewna, ponieważ jest duże zainteresowanie nimi. Na pewno są one ekologiczne i trwałe, a do tego mogą być tańsze niż klasyczny dom z cegły. Domki kanadyjskie są najpopularniejsze w tej kategorii, ponieważ mają lekką konstrukcję i szybko się je buduje. Jeżeli chcemy mieć domy drewniane konstrukcje szkieletowe Poznań jest miastem, w którym znajdziemy najlepsze firmy specjalizujące się w takich obiektach. W ich konstrukcji przede wszystkim są wykorzystane specjalne belki, które stanowią stabilną podporę całego domu. Ponadto mogą być wykorzystywane naturalne deski drewniane lub z płyty OSB, która jest produktem drewnopochodnym, ale także świetnie sprawdzającym się w takich domach. Z drewna są obecnie wykonywane domki letniskowe, których powierzchnia nie przekracza trzydziestu pięciu metrów kwadratowych w podstawie albo domy jednorodzinne, których powierzchnia stanowić nawet sto metrów kwadratowych. Przeważnie są one parterowe z zagospodarowanym poddaszem i posiadają doskonałe ocieplenie ścian, dachu i podłoża, aby można było w nim mieszkać przez cały rok. Cena domku z drewna zależy od wielu czynników i przeważnie jest ustalana indywidualnie na podstawie projektu.

Drewniane domy są uznawane za ciepłe i ekologiczne, ponieważ nie używa się w ich produkcji piachu, cementu czy betonu. Co najwyżej mogą mieć plastikowe okna, które zapewniają idealną szczelność. Z powodzeniem taka konstrukcja domu będzie wieloletnia.

Back To Top