wtorek, 23 sierpnia, 2022
Uroda

Pudry mineralne dla posiadaczy cery trądzikowej

Pielęgnacja skóry trądzikowej nie jest zbyt łatwa, twarz trzeba regularnie oczyszczać, złuszczać, ale i nawilżać. To jedna z najbardziej wymagających cer, która potrzebuje odpowiednio dopasowanych kosmetyków. Niektórzy twierdzą, że makijaż powoduje wypryski, jednak nie jest to do końca prawda. Jednak dla pewności, można stosować specjalne kosmetyki, jak pudry mineralne, które nie zapchają naszych porów.

Więcej o pudrach mineralnych

pudry mineralneCera trądzikowa potrafi nieźle zajść nam za skórę, jest kapryśna i czasami nie wiadomo, jaki kosmetyk może jej zaszkodzić. Codziennie nakładany makjiaż – o ile nie będzie nas w żaden sposób uczulał – nie powinien powodować dodatkowych stanów zapalnych, o ile będziemy dbać o jego dokładne zmywanie. Dwuetapowy demakijaż to podstawa, by cieszyć się zdrową i promienną cerą. Poza tym warto również pamiętać o etapie nawilżania, zarówno wieczorem, jak i rano, przed nałożeniem podkładu. Zbytnie wysuszenie skóry może powodować coraz więcej wyprysków na skutek nadprodukcji sebum. W drogeriach i sklepach internetowych znajdziemy wiele kosmetyków przeznaczonych nie tylko do pielęgnacji skóry, ale i do jej upiększania. Mowa to oczywiście przede wszystkim o produktach, które nakładamy bezpośrednio na skórę, czyli podkłady, pudry mineralne, róże czy bronzery. Mineralne odpowiedniki tych produktów nie zapychają skóry, a niektóre ich składniki nawet mogą ją leczyć.

Jak już wiemy, nienaturalne składniki w kosmetykach pielęgnacyjnych czy kolorowych nie muszą negatywnie wpływać na stan naszej skóry, jednak już niewłaściwie zmyty makijaż tak. Dla większej pewności najlepiej wyposażyć się w pokłady i pudry mineralne, które nie tylko nie zapchają naszej skóry, ale i mogą pozytywnie wpływać na jej wygląd ze względu na obecność leczniczych minerałów.

Back To Top