środa, 24 sierpnia, 2022
Przemysł

Regeneracja form wtryskowych

Każda forma wtryskowa powstaje za pomocą wcześniej wyprodukowanej w narzędziowni. Powstaje za pomocą wcześniej dostarczonej płyty metolowej, gdzie za pomocą odpowiednich maszyn cnc wytwarza się daną formę. Cały proces wytwarzania wymaga nie tylko posiada odpowiedniego zaplecza technicznego, ale również kadrowego.

Proces naprawy formy wtryskowej

regenerowane formy wtryskoweWiele napraw jesteśmy w stanie zaplanować inne zaś już niestety nie. Podobnie ma się w przypadku używania formy wtryskowej, która od czasu do czasu wymaga regeneracji. Związku z tym powstaje pytanie, na czym polega cały proces regeneracji? Po tym jak forma trafi do firmy, która zajmuje się regenerowane formy wtryskowe, trafia do różnych działów i osób. Najpierw przekazywana jest do działu analiz i badań w którym przeprowadza się za pomocą różnego rodzaju maszyn i innych urządzeń elementy lub fragmenty, które uległy uszkodzeniu. Sprawdza się to za pomocą dostarczoną wraz z tą formą pełnej dokumentacji technicznej. Na tej podstawie ocenia się czy dana forma nadaje się do regeneracji czy też nie. Po ocenie, że dana forma nadaje się do naprawy i zaznaczeniu punktów na niej, trafia do narzędziowni, w której za pomocą specjalnej do tego maszyny na nowo nanosi na dany element poprawki. Po zakończeniu tego typu prac, taka forma trafia na produkcję w celu sprawdzenia, czy wszystkie jakie zostały uzyskały pozytywny rezultat. Jeżeli tak ma miejsce to forma ta następnie jest przekazywana do właściciela.

Ważne by osoby, które zajmują się tego typu rzeczami znali się na rzeczy. To pozwoli nie tylko na uniknięcie nie potrzebnego stresu, ale również błędów przy regeneracji tego typu rzeczy. Taka regeneracja wymaga posiada specjalnie do tego parku przemysłowego oraz kadry profesjonalnych pracowników.

Back To Top