piątek, 26 sierpnia, 2022
Przemysł

Rodzaje wózków magazynowych

 

Prace w magazynie wymagają dużej ilości wózków. Dzięki nim praca odbywa się sprawnie. Oszczędza to czas, usprawnia oraz ułatwia pracę. Wybierając wózek do przedsiębiorstwa warto uwzględnić topografię oraz układ powierzchni. Warto zapoznać się z ofertami na rynku, które podpowiadają rozwiązania.

Jaki wózek wybrać?

wózki skrzyniowe

Wózki transportowe możemy podzielić przede wszystkim ze względu na ich konstrukcję. Znamy wózki taczkowe, platformowe, wózki do beczek oraz butli, półkowe wózki narzędziowe i także wózki skrzyniowe. Różne działalności wymagają od Nas konkretnego rodzaju wózków.  Ręczny wózek platformowy ułatwia przewożenie materiałów. Wózki skrzyniowe często wykonane są z antypoślizgowej podłogi, co zapobiega zsunięciu się materiałów i podnosi bezpieczeństwo w czasie wykonywanej pracy. Jest duży wybór również burt oraz rozmiarów takich wózków. Począwszy od wózków z dwoma burtami, poprzez wózki zabudowane z każdej strony, skończywszy na wózkach z dobrowolną ilością półek. Możemy wszystko dostosować do naszych potrzeb. Jest wiele firm które, oferują bardzo dużo rozwiązań. Możemy również skorzystać z wózków w pełni zabudowanych, zamykanych na zamki, wózków otwartych. Branżą ta szybko się rozwija, więc mamy duży wybór i możliwości. Więc podsumowując wybór w wózkach mamy bardzo duży. Warto sprecyzować do czego będzie on Nam będzie służył. Skupić się na konstrukcji oraz na materiałach  z których są wykonane, sprawdzić nośność oraz wytrzymałość. Dostosować kółka do powierzchni, którą mamy w przedsiębiorstwie.

Wiele firm oferuje indywidualne rozwiązania. Możemy skorzystać z wózków, które ułatwią i usprawnią pracę w przedsiębiorstwie. Dodatkowo zapewnią bezpieczeństwo w czasie wykonywania pracy, oraz zniwelują zagrożenie wynikające z zniszczenia przewożonych materiałów.

 

Back To Top