piątek, 02 września, 2022
Ogrody

Rośliny w basenie ogrodowym

 

Zażywanie kąpieli w przyjemnie chłodnej, orzeźwiającej wodzie w wyjątkowo upalne dni lata – to przyjemność, na którą czekamy prawie cały rok. Jeżeli chcemy jak najdłużej cieszyć się świeżą wodą musimy dołożyć pewnych starań do utrzymania naszego basenu w odpowiednim stanie.

Profilaktyczne działanie przeciw glonom w basenie

środek na glony w basenieWszyscy posiadacze basenów na pewno się ze mną zgodzą, że wystarczy kilka dni, w których zaniedbamy obowiązki utrzymania czystości basenu, aby pojawiły się w nim pierwsze oznaki rozkwitu mikroorganizmów. Bywa, że nie potrzebujemy całych dni, kilka godzin intensywnego słońca lub porządna letnia burza wystarczą, aby woda zabarwiła się na zielono, a dno i ściany basenu zaczęły pokrywać się zielonym osadem z alg. Aby zapobiec pojawianiu się glonów trzeba działać profilaktycznie i stosować odpowiednie środki przez cały okres użytkowania basenu, a nie tylko w momencie pojawienia się niechcianych roślin. Każdy środek na glony w basenie, stosowany regularnie i zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi przed producenta jest wystarczającą ochroną i świetnym uzupełnieniem dla chloru. Algi mogą pojawiać się bardzo często, z łatwością przenoszą się do wody poprzez kurz w powietrzu. Dlatego tak istotnym jest nieprzerwane dozowanie środków na glony, ich działanie jest skoncentrowane na bezpośredniej walce z roślinami. Muszą być cały czas obecne w basenie, inaczej algi znajdą sposób na szybki i intensywny rozrost, a my nie zorientujemy się kiedy nasza krystaliczna woda zmieniła się w mętną i nieprzyjazną dla człowieka ciesz.

Posiadanie basenu ogrodowego to niebywała przyjemność, ale tylko pod warunkiem, że w tym niewielkim zbiorniku wodnym nie ma żadnych zanieczyszczeń. Stąd też potrzeba łączenia wielu substancji chemicznych, bronią nas przed rozwojem bakterii i grzybów, których obecność stwarza zagrożenie dla ludzi.

 

Back To Top