piątek, 26 sierpnia, 2022
Wyposażenie domu

Różne rodzaje narzut na łóżko

Moda na narzuty przyszła do nas zza oceanu. Nie wszyscy korzystają z takiego rozwiązania, czasem dlatego, że nie poznali jeszcze zalet korzystania z eleganckich okryć na łóżko. Wystarczy jednak rzut oka na zdjęcia łóżek z narzutami, aby przekonać się, że są one nie tylko ładne, ale mają także bardziej praktyczne zastosowania.

Rodzaje i rozmiary narzut na łóżka

narzuty na łóżko 180x200Narzuty szyje się przede wszystkim z dwóch materiałów: bawełny i poliestru. Naturalna, delikatna, nieuczulająca bawełna to zawsze dobre rozwiązanie. Swoje zalety ma także sztuczna, poliestrowa satyna, wyróżniają się połyskiem bliskim temu, jaki ma naturalny jedwab. Producenci często sięgają po oba rodzaje tkanin i łączą je w jednym produkcie, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Narzuty na łóżko dostępne są w wielu rozmiarach, od takich na łóżka pojedyncze, np. o wymiarach 160×200 cm, aż po te na łóżka podwójne, np. 220×240 cm. Stosunkowo uniwersalne są narzuty na łóżko 180×200 cm, które mogą pasować zarówno na łóżka jednoosobowe, jak i niektóre dwuosobowe. Wśród wzorów narzut każdy może znaleźć coś dla siebie, zarówno wielbiciele stonowanej elegancji, jak i młodzież, celująca w kolorowe, krzykliwe wzornictwo. Ciekawym zakupem będzie model dwustronny, o różnych kolorach i wzorach z każdej strony, co pozwoli jeszcze lepiej uzupełnić aranżację. Taka narzuta nie tylko osłoni pościel przed kurzem, ale będzie także stanowić ciekawy element dekoracyjny.

Jakie jeszcze zalety mają narzuty na łóżko? Poza funkcją ochronną i dekoracyjną to przede wszystkim także dodatkowe okrycie na chłodniejszą noc. Można z powodzeniem wykorzystać ją, jeśli marzniemy w nocy albo użyć jej zamiast koca do popołudniowej drzemki. Jeśli planujemy użytkować narzutę w taki sposób, dobrym wyborem będzie model z grubszej bawełny.

Back To Top