niedziela, 28 sierpnia, 2022
Zdrowie

Różne rodzaje opatrunków

 

Z dużym prawdopodobieństwem każdy z nas choć raz w swoim życiu, korzystał z pomocy plastra. Najczęściej uciekamy się do jego zastosowania w chwili, gdy chcemy w odpowiedni sposób zabezpieczyć powstałą na powierzchni skóry ranę. Na rynku dostępne są różne rodzaje plastrów, a ich zastosowanie w dużej mierzy zależy od typu rany, którą chcemy opatrzyć.

Kiedy przyda nam się plaster z opatrunkiem?

plastry z opatrunkiem na tkaninieJednym z typów plastrów, które są dość powszechnie dostępne w większości aptek, są plastry z opatrunkiem na tkaninie, zwane również plastrami tkaninowymi z opatrunkiem. To one w gruncie rzeczy stanowią podstawowe wyposażenie posiadanej przez nas domowej apteczki, ponieważ ich zastosowanie jest dość szerokie i uniwersalne ze względu na posiadane właściwości. Są to jednorazowe plastry tkaninowe z opatrunkiem, które przydają się w celu opatrywania różnego rodzaju skaleczeń. Dostępne są w różnych rozmiarach, co oznacza, że przy ich pomocy odpowiednio zająć się nawet dużymi otarciami naskórka. Plaster tego typu wykonany jest z miękkiej, ale jednocześnie wytrzymałej tkaniny, która umożliwia swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu rana ma możliwość odpowiedniego gojenia się, co zmniejsza ryzyko jakichkolwiek niepożądanych powikłań. Plastry tego typu możemy nabyć w całym zestawie plastrów o różnych wielkościach przygotowanych przez producenta, możemy również zakupić plaster tkaninowy z opatrunkiem w danej szerokości, cechujący się kilkumetrową długością. Dzięki temu sami możemy odpowiednio przyciąć plaster do konkretnego zranienia.

Plastry z opatrunkiem są dość popularnie wykorzystywanym środkiem do opatrywania ran, ponieważ są bardzo łatwe w obsłudze i aplikacji na konkretną ranę. Wystarczy oczyścić ranę, a następnie, pozbywając się zabezpieczających folii, przykleić plaster, zakrywając opatrunkiem miejsce krwawienia. 

 

Back To Top