poniedziałek, 22 sierpnia, 2022
Scrapbooking
Rozrywka

Scrapbooking w Ameryce

Ameryka kojarzy się nam z wystawnym życiem, gwiazdami filmowy, restauracjami szybkiej obsługi czy konkursami piękności. W Stanach Zjednoczonych najbardziej popularnym hobby jest scrapbooking, który w naszym kraju jest bardzo mało popularny.

Scrapbooking to sztuka

ScrapbookingPolega on na ręcznym tworzeniu oraz ozdabianiu albumów fotograficznych. Dziedzina ta popularność zdobyła w czasach kiedy druk i gazety stały się powszechnie dostępne. Najbardziej znanym scrapbookerem jest Mark Twain, autor powieści ,,Przygody Tomka Sawyera”. W latach dziewięćdziesiątych wielu amerykanów zafascynowanych scrapbookingiem, zaczęło otwierać swoje własne sklepy, niestety już po kilku latach większość z nich zbankrutowała. Aczkolwiek pierwszy sklep scrapbookingowy, również otwarty w tych latach, istnieje do dziś i jest bardzo znany w Ameryce. Współcześnie, w co trzecim amerykańskim domu znajdziemy albumy zdobione właśnie tą metodą. Już wiele lat temu zaczęły powstawać duże przedsiębiorstwa, wręcz hurty scrapbookingowe, dzięki którym hobby to zaczęło się jeszcze bardziej rozpowszechniać. Taki hurt scrapbookingowy ma o wiele szerszy asortyment niż zwykły sklep, ceny oczywiście są tańsze, a wielu scrapbookingowych pasjonatowów preferuje robienie większych zakupów raz na jakiś czas. Aczkolwiek wielu scrapbookerów organizuje sobie materiały, takie jak papiery do scrapbookingu we własnym zakresie – zbierają odpowiednie wycinki z gazet lub korzystają ze zwykłych sklepów papierniczych. Najciekawsze w scrapbookingu jest to, iż tą sztukę może wykonywać każdy, ponieważ poza samymi produktami do przyozdabiania albumów, potrzeba jedynie wyobraźni.

Zdolności artystyczne mogą oczywiście pomóc, ale nie są niezbędne. Być może dzięki temu jest on tak popularny – wykonywać go może każdy kto chce.

Back To Top