czwartek, 25 sierpnia, 2022
siatka cieniująca
Ogrody

Siatka cieniująca pomogła mi dbać o ogród

Zawsze przykładałem wielką wagę do mojego ogrodu. Według mnie była to wizytówka dla sąsiadów. Również chciałem aby wszystko wyglądało nie zwykle estetycznie. Za domem inwestowałem w malutkie drzewka czereśni i wiśni.

Siatka cieniująca była mi nieznana

siatka cieniującaNiestety pewnego dnia odkryłem wielkie problemy ze szpakami. Były szybkie i raz nie zdążyłem zebrać swoich owoców. Od tamtej pory zawsze u mnie znajduje się siatka na ptaki. Zamówiłem ją z internetu i od razu zauważyłem, że będę musiał ją zmieniać co jakiś czas, aby zachować wszelką skuteczność. Tam znajdowała się jeszcze jedna siatka cieniująca. Niestety nie wiedziałem do czego ona służy. Teraz pojawił się kolejny problem i naprawdę nie wiedziałem co mam zrobić. Na moim idealnym trawniku pojawiły się jakieś wzniesienia. Okazało się, że to krety. Te szkodniki niestety upodobały sobie tylko mój kawałek ogrodu. Musiałem natychmiastowo zareagować. W internecie przeczytałem, że podczas takich sytuacji najlepiej sprawdza się siatka przeciw kretom. Jej cena była nie zwykle tania i postanowiłem, że kupię kilka sztuk na zapas. Po powrocie do domu i długiej dyskusji w końcu dowiedziałem się jak mam ją prawidłowo założyć. Siatka na krety była dość cienka i nie wiedziałem czy okaże się równie skuteczna. Mój ogród na szczęście po jakimś czasie wiele zyskał. Trawa stała się w idealnym stanie i można było patrzeć na przyszły rozwój mojej posiadłości.

Byłem z tego bardzo zadowolony, ponieważ w końcu pozbyłem się okropnych kopców. Teraz wszystko wygląda o wiele lepiej, a ja mogę cieszyć się efektem końcowym.

Back To Top