wtorek, 23 sierpnia, 2022
Usługi

Skuteczny pellet drzewny

W większości znanych nam przypadków ogrzewanie domów i obiektów przemysłowych odbywa się przy wykorzystywaniu do tego celu zjawiska jakim jest konwekcja. By to zjawisko mogło zachodzić to konieczne jest spalanie jakiegoś materiału opałowego. Każdy kto posiada własny system centralnego ogrzewania ten doskonale wie jak dużym problemem może być zakupienie materiałów opałowych na całą zimę. 

Tanie ogrzewanie domów pelletem

pellet barlinekDomy można ogrzewać przy wykorzystywaniu najróżniejszych rozwiązań. Nie jest wcale powiedziane, że musimy decydować się na ogrzewanie naszych budynków przy użyciu jakichś tradycyjnych, najczęściej stosowanych rozwiązań. Mimo to wielu z nas do ogrzewania wykorzystuje głównie węgiel, który nie można zaliczyć ani do materiałów ekologicznych ani tym bardziej tanich. W związku z tym każdy kto chciałby nieco na ogrzewaniu zaoszczędzić ten może wybrać jakieś inne rozwiązania. Świetnym pomysłem może być zainwestowanie w materiał opałowy jakim jest pellet Barlinek. Produkt ten powstaje na bazie wiórów drzewnych, które są często pozyskiwane z tartaków. W związku z tym nie zawsze jest konieczność ścinania drzew w celu pozyskania wiórów i stworzenia pelletu. Od dłuższego czasu słyszy się jednak również o uprawianiu wierzby energetycznej, która przeznaczona jest do produkcji tego typu materiałów opałowych. Wierzba ta jest bardzo kaloryczna co przekłada się w dużym stopniu na kaloryczność samego pelletu. 

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju działa wiele firm zajmujących się produkowaniem pelletu drzewnego. Okazuje się, że Polacy coraz bardziej się przekonują do stosowania tego materiału opałowego. Wynikać to może w dużym stopniu stąd, że znacznie w ostatnim czasie wzrosły ceny węgla oraz innych materiałów opałowych, które stosowano do tej pory. 

Back To Top