poniedziałek, 22 sierpnia, 2022
Motoryzacja

Solidny skuter elektryczny

Osoby, które są niepełnosprawne mają trudności z najprostszymi czynnościami. Mówimy tu nawet o niemożności wychodzenia z domu, czy też odwiedzenia znajomych lub zrobienia sprawunków. Dlatego też warto zadbać o odpowiedni pojazd, który usprawni ich funkcjonowanie. 

Inwalidzkie skutery elektryczne 

skuter elektrycznyPojazd dla osób niepełnosprawnych powinien być możliwie najlżejszy i zwrotny. Niestety klasyczne wózki inwalidzkie, nawet jeśli spełniają te warunki, są napędzane siłą mięśni więc nie nadają się dla każdego. Głównie mamy tu na myśli osoby starsze i schorowane, dla których każdy wysiłek jest zagrożeniem. Skuter elektryczny inwalidzki to pojazd, który wychodzi naprzeciw wszystkim oczekiwaniom osób niepełnosprawnych. Te pojazdy są wyposażone w niezwykle mocne silniki zasilające koła oraz wytrzymałą baterię. Właśnie dzięki pojemności baterii skuterem można przebyć, bez ładowania, aż niemal czterdzieści kilometrów. To zasięg wystarczający, by pojechać na dłuższą przejażdżkę, odwiedzić znajomych, czy też zrobić zakupy w markecie. Skutery są ponadto wyposażone w koszyk na zakupy oraz w niektórych przypadkach w tylny bagażnik. Tego rodzaju pojazdy możemy zakupić w sklepach stacjonarnych lub w internecie. Ich koszt waha się od kilku do kilkunastu tysięcy. Jednakże możemy zakupić również używane skutery, które są zawsze nieco tańsze. Skuter dobrej jakości nie wymaga częstej konserwacji i jest praktycznie bezawaryjny, a jedyne czego mu potrzeba to systematyczne ładowanie baterii. 

Bardzo ważne jest, by osoby niepełnosprawne nie zamykały się w czterech ścianach. Dlatego ich aktywizowanie jest tak istotne. Skuter inwalidzki wydatnie w tym pomaga i staje się nie tylko środkiem transportu, ale też pojazdem, którym można się pochwalić wśród pełnosprawnych znajomych. 

Back To Top