środa, 24 sierpnia, 2022
Biznes

Specjalistyczne moduły SAP HR

 

Jako doświadczony pracownik działu zarządzającego zasobami ludzkimi doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nowoczesny system zarządzania zasobami ludzkimi powinien być przede wszystkim wygodny i prosty w obsłudze. Wówczas nie trzeba się specjalnie martwić żmudną robotą papierkową. Wówczas pozostaje więcej czasu na inne ważne rzeczy.

System SAP HR zawiera użyteczne moduły

moduł sap hrW dziale HR pracuję już od pięciu lat. Ukończyłem psychologię zarządzania na prywatnym uniwersytecie. Moje kompetencje okazały się niezwykle przydatne w dziale kadr w dużej, prosperującej firmie zajmującej się świadczeniem usług kurierskich. Firma dostarcza przesyłki na terenie całej Polski. Zatrudnia kilkaset pracowników, a w dodatku w najbliższej przyszłości planowane jest zwiększenie zatrudnienia. Do moich obowiązków należy udział w rozmowach kwalifikacyjnych, monitorowanie rozwoju pracowników już zatrudnionych a także organizowanie szkoleń z zakresu kompetencji miękkich. Na co dzień korzystamy ze specjalistycznych systemów informatycznych gromadzących dane na temat wszystkich pracowników. Muszę przyznać, że system SAP dla działów zarządzania zasobami ludzkimi sprawdza się znakomicie w swojej roli. Godny szczególnej uwagi jest specjalny moduł SAP HR służący do tworzenia skomplikowanych raportów na temat danego pracownika. Za pomocą modułu można także zaplanować poszczególne czynności – organizację szkoleń, przeprowadzenie zebrań. Można również pomyśleć nad wdrożeniem specjalnego systemu motywacyjnego dla pracowników.

Wprowadzenie w naszej firmie nowoczesnego systemu obsługującego sprawy kadrowe okazało się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Jestem przekonany, że wybór systemu informatycznego był słuszny. SAP został stworzony z myślą o działach HR, które zajmują się zarządzaniem zasobami ludzkimi.

 

Back To Top