piątek, 02 września, 2022
Sport

Sporty dla zdrowia czyli rowery holenderskie

Ostatnio coraz więcej ludzi zaczyna preferować zdrowy styl życia. Zauważają, że ruch ma zbawienny wpływ na nasz organizm i jest bardzo korzystny. Bardzo cieszy mnie fakt, że rowery miejskie są dostępne prawie we wszystkich dzielnicach mojego miasta.

Rowery holenderskie dobre do jazdy

rowery holenderskieNie muszę zawsze zabierać ze sobą roweru, bo nie zawsze mam ochotę, żeby się przejechać jak wychodzę, a potem w trakcie zachciewa się trochę ruchu. Te rowery miejskie to ułatwienie również dla ludzi, którzy mieszkają w blokach, i nie mogą sobie pozwolić na trzymanie rowerów w mieszkaniach. Dlatego uważam, że to jeden z najlepszym pomysłów, jaki ostatnio wymyślono. Lubię tak sobie pojeździć, ale ja to bardziej preferuję jazdę poza miastem. W mieście jest dużo ludzi i spalin. Ja trenuję dla zdrowotności, więc wybieram lasy, jakieś cięższe i trudniejsze tereny. Do takich terenów bardziej ekstremalnych idealnie sprawdzają się rowery elektryczne, które mają mały silniczek, 250W bodajże, i pomagają w jeździe rowerem. Powiedział mi o nich znajomy, który ma własny sklep z takimi gadżetami. Nie zastępują te rowery człowieka oczywiście, ale dają odrobinę dopingu, dzięki temu pedałuje nam się o wiele łatwiej. Do takich terenów, gdzie jest na przykład jakieś wzniesienie, to są jak znalazł. Nie trzeba aż tak się męczyć, ha ha. Uwielbiam rower, ponieważ w samochodzie nie mam czasu zwracać uwagi na piękno przyrody. Tak to na spokojnie sobie jadę, w lesie, czy w parku, widzę wszystkie drzewa, czasami jakaś wiewiórka się wyłoni. Wiele osób zapomina o pięknie natury. Kiedyś wraz z żoną mieliśmy solidnie wykonane rowery holenderskie, i bardzo dobrze je wspominam. Ładnie wyglądały i wygodnie mi się na nich jeździło.

Żona pozostawiła swój, natomiast ja przesiadłem się na coś bardziej odpowiedniego do jazdy wyczynowej w różnych warunkach. I każdy z nas jest w ten sposób zadowolony. Żona ma swój ulubiony rower, a ja mogę śmigać po górach.

Back To Top