piątek, 26 sierpnia, 2022
Dzieci

Stoliki z krzesełkami dla dzieci

Niemowlę najpierw uczy się raczkować, potem siadać, aż w końcu stawać i chodzić. Nie można go do niczego zmuszać, bo każdy maluch uczy się tego we własnym tempie. Kiedy będzie stabilnie chodzić, to można mu kupić pierwszy stolik.

Jak wyglądają stoliki dla dzieci?

stolik z krzesełkamiDopiero kiedy dziecko chodzi, jest gotowe na samodzielne siedzenie na krzesełku, bo wcześniej będzie z niego spadać nietrzymane. Maluchy lubią się bawić na siedząco, dlatego kiedy skończy trzeci, czwarty rok, to najwyższy czas kupić mu stolik z krzesełkami. Na rynku znajdziemy modele drewniane i plastikowe. Drewniane są bardziej wytrzymałe, a plastikowe natomiast lekkie. Najważniejsze żeby spełniały wymogi bezpieczeństwa i posiadały niezbędne certyfikaty jakości. Stolik jest dopasowany do wzrostu dziecka i może mieć nieco podniesione brzegi, aby zapobiec spadaniu z niego przedmiotów, lub rozlewaniu się płynów wylanych na stół. Co do kształtu, to znajdziemy stoliki kwadratowe, prostokątne, okrągłe, lub owalne, czyli tak naprawdę w każdym kształcie. Brzegi i rogi stolików zawsze są zaokrąglone, aby dziecko się na nie nie nabiło. Do stolika można dokupić krzesełka, lub małe taboreciki. Krzesełka są o tyle wygodniejsze, że dziecko może się wygodnie oprzeć. Maluchy lubią przy stolikach rysować, układać puzzle, czy uczyć się czytać. Jest to bardzo przydatny mebelek w pokoju dziecka, bo uczy go przyjmowania jednej pozycji w trakcie konkretnych czynności. Ich nogi są na tyle stabilne, że maluch nie będzie w stanie stolika przewrócić.

Wszystkie mebelki do pokoju dziecka, jak również stoliki z krzesełkami, kupimy w sklepach meblowych, albo dobrych sklepach internetowych z artykułami dla dzieci. Każde dziecko będzie zadowolone z takiego mebla, bo może on być wykorzystywany na wiele sposobów.

Back To Top