poniedziałek, 22 sierpnia, 2022
Aranżacja wnętrz

Stosowanie listew przysufitowych

Detale zdobiące nasz dom mogą mieć różną formę. Poza detalami typowo meblowymi, czy też ruchomymi elementami dekoracyjnymi, zdobieniem zajmują się także detale przymocowane w pomieszczeniu na stałe. Różnego rodzaju listwy podłogowe, futryny, czy listwy umieszczane na suficie także dodają pomieszczeniu pewnego zróżnicowania.

Listwa przysufitowa w pokoju

listwy przysufitoweNie każdy wprawdzie stosuje taki detal jak górne listwy na narożnikach przy suficie, jednak wygląda to naprawdę ciekawie i warto w ten sposób udekorować pomieszczenie. Podobnie jak listwy podłogowe, także listwy przysufitowe montuje się w narożnikach, jednak w tym przypadku znajdujących się nie na dole, ale na górze pomieszczenia. Oprócz aspektu dekoracyjnego taka listwa ma za zadanie także nieco wyrównywać niedoskonałości i nierówności tynków, gdyż w sposób optyczny prostuje ścianę. W niektórych przypadkach taka listwa może także pełnić podobną funkcję jak listwy przypodłogowe w stosunku do kabli. Poprzez podobne wyżłobienia kable można prowadzić także w listwie przysufitowej. Służy to z reguły do prowadzenia okablowania monitoringu oraz innych typów kabli, które akurat wygodnie jest puścić tamtą drogą. Taki sposób prowadzenia nie szpeci wyglądu pomieszczenia kablami i jest bardzo praktyczny. Listwy przysufitowe nie muszą być prostym pozbawionym nierówności elementem. Występują także listwy z pięknymi rzeźbionymi detalami, oraz w różnorakiej stylistyce, którą możemy dobrać do pomieszczenia.

Montaż listew odbywa się podobnie jak w przypadku paneli na kołki. Nie jest to jednak jedyny sposób. Listwy, zazwyczaj te, które nie są wyposażone w rowki do prowadzenia kabli, a co za tym idzie te mniej obciążone, mogą być mocowane na klej. Jest to łatwiejszy sposób, który dodatkowo nie pozostawia po sobie zbyt wiele bałaganu związanego z wierceniem.

Back To Top