piątek, Lipiec 19, 2019
Aranżacja wnętrz

Stosowanie listew przysufitowych

Detale zdobiące nasz dom mogą mieć różną formę. Poza detalami typowo meblowymi, czy też ruchomymi elementami dekoracyjnymi, zdobieniem zajmują się także detale przymocowane w pomieszczeniu na stałe. Różnego rodzaju listwy podłogowe, futryny, czy listwy umieszczane na suficie także dodają pomieszczeniu pewnego zróżnicowania.

Listwa przysufitowa w pokoju

listwy przysufitoweNie każdy wprawdzie stosuje taki detal jak górne listwy na narożnikach przy suficie, jednak wygląda to naprawdę ciekawie i warto w ten sposób udekorować pomieszczenie. Podobnie jak listwy podłogowe, także listwy przysufitowe montuje się w narożnikach, jednak w tym przypadku znajdujących się nie na dole, ale na górze pomieszczenia. Oprócz aspektu dekoracyjnego taka listwa ma za zadanie także nieco wyrównywać niedoskonałości i nierówności tynków, gdyż w sposób optyczny prostuje ścianę. W niektórych przypadkach taka listwa może także pełnić podobną funkcję jak listwy przypodłogowe w stosunku do kabli. Poprzez podobne wyżłobienia kable można prowadzić także w listwie przysufitowej. Służy to z reguły do prowadzenia okablowania monitoringu oraz innych typów kabli, które akurat wygodnie jest puścić tamtą drogą. Taki sposób prowadzenia nie szpeci wyglądu pomieszczenia kablami i jest bardzo praktyczny. Listwy przysufitowe nie muszą być prostym pozbawionym nierówności elementem. Występują także listwy z pięknymi rzeźbionymi detalami, oraz w różnorakiej stylistyce, którą możemy dobrać do pomieszczenia.

Montaż listew odbywa się podobnie jak w przypadku paneli na kołki. Nie jest to jednak jedyny sposób. Listwy, zazwyczaj te, które nie są wyposażone w rowki do prowadzenia kabli, a co za tym idzie te mniej obciążone, mogą być mocowane na klej. Jest to łatwiejszy sposób, który dodatkowo nie pozostawia po sobie zbyt wiele bałaganu związanego z wierceniem.

Back To Top