piątek, 26 sierpnia, 2022
Technologia

Strona internetowa – model pożądany i pożądne logo

Strony internetowe to nasza teraźniejszość. Wiele firm ma swoje strony, ludzie zakładają też strony osobiste. Dzięki temu można dotrzeć do znacznie większej ilości potencjalnych odbiorców. Nie jesteśmy już ograniczani do wielkości lokalnego podwórka, miasta i okolic.

Jak zaprojektować logo?

projektowanie logoPrzy tworzeniu takiej strony warto wziąć pod uwagę jej przeznaczenie. Jest to bardzo ważne, bo pod tym kątem będzie też ona personalizowana. Ważne, jaka jest jej grupa docelowa, czego ma ona dotyczyć. Powinniśmy się zastanowić, co jest konieczne i wyrzucić nadmiar zbędnych elementów. Tak, aby potencjalny klient wiedział na czym ma się skupić. Innymi zasadami rządzą się szablony allegro, tutaj często jaskrawość ma swoje uzasadnienie. Na własnej stronie powinniśmy jednak raczej zadbać o stonowane kolory.Warta uwagi jest też kwestia logo, które znajdzie się na stronie. Sprawą dla specjalisty jest projektowanie logo. Toruń ma ich całkiem sporo i nie powinniśmy żałować tej inwestycji. Logo powoduje, że marka jest szybciej kojarzona, może też sugerować profil jej działalności. Dzięki temu łatwiej zatrzymać klientów, bo firma lepiej utkwi im w pamięci.Strona powinna być intuicyjna, dzięki temu klient wie, jakie kroki musi wykonać, aby móc osiągnąć konkretny cel. Ważne, aby widoczny był kontakt do firmy, informacje o niej, profil działalności. Jeżeli na stronie internetowej jest sklep, to także powinien być do niego intuicyjny odnośnik.

Myślę, że tyle rad ogólnych wystarczy. Resztę spraw można skonsultować ze specjalistą. On podpowie czy nasza wizja jest dobra i co można zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał strony.

Back To Top