piątek, 02 września, 2022
suszarka do bielizny
Wyposażenie domu

Suszarki do bielizny- stojące czy wiszące?

Kiedy zaczynamy wyposażać własną łazienkę to myślimy o wielu rzeczach. Musimy zdecydować czy na ścianach chcemy mieć płytki ceramiczne, czy lacobel, a może specjalne farby odporne na działanie wody?

Suszarki do bielizny mogą być różne

suszarka do bieliznyWybieramy między wanną i kabiną prysznicową, wybieramy umywalkę, szafkę łazienkową, lustra, oświetlenie. Zastanawiamy się, czy wstawić pralkę do łazienki, do kuchni, a może do osobnego pomieszczenia? To wszystko jest bardzo ważne i od tego zależy ostateczny kształt łazienki. Często zapominamy jednak o jednej ważnej rzeczy. Czy chcemy mieć suszarki do bielizny wiszące czy też stojące? Suszarki stojące są rozkładane, tak jak drabiny aluminiowe, najczęściej wykonywane z aluminium. Mają jedną główną powierzchnię do wieszania prania i dwie boczne. Takie suszarki mogą stać nie tylko w łazience, ale w każdym pomieszczeniu. Przy ładnej pogodzie można je wynosić na zewnątrz, dzięki czemu pranie szybciej wyschnie. Ich dodatkową zaletą jest fakt, iż po złożeniu zajmują bardzo niewiele miejsca, więc można je wsunąć za szafkę, czy w kąt pomieszczenia. Omówmy teraz wiszące suszarki na bieliznę. Są one obecne jedynie w łazience. Najczęściej mają sześć drążków podwieszanych przy suficie. Ich zaletą jest fakt, iż sprawdzą się nawet w małej łazience. Jednak mają też wiele wad. Nie można ich przenosić, linki często się zrywają, a w łazience zawsze jest wilgotno, więc pranie wolniej schnie.

Nawet rusztowania aluminiowe można przenosić, więc dlaczego z suszarkami miałoby być inaczej? Zdecydowanie lepsze są suszarki stojące, tak jak czajnik ze stali nierdzewnej jest gorszy niż elektryczny. W zakupach kierujmy się przede wszystkim praktycznym zastosowaniem.

Back To Top