wtorek, 23 sierpnia, 2022
Uroda

Systemy odżywiania dla osób z przewlekłymi schorzeniami

Bycie fit, czyli dbanie o swoje ciało, jest teraz bardzo modne. Ludzie coraz częściej zastanawiają się nad tym, co jedzą i po prostu chcą wyglądać dobrze. Odchudzanie to nie tylko ćwiczenia fizyczne na siłowni, bieganie, pływanie i inne sporty, ale przede wszystkim zdrowe odżywianie.

Dieta dla osób odchudzających się, dla ludzi aktywnych fizycznie i nie tylko

dietetykOkazuje się, że zdecydowanie lepsze efekty w odchudzaniu ma osoba, która je regularnie mniejsze posiłki w ciągu dnia niż osoba, która stosuje tzw. głodówkę. Głodówka to najgorszy wybór, ponieważ prowadzi do tzw. efektu jojo. Właśnie dlatego lepiej odżywiać się zdrowo, jeść częściej, ale robić to regularnie. Nie należy się objadać. Nie każdy jednak wie, co jeść, by zrzucić zbędne kilogramy, jakie potrawy przygotowywać. Tu dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług dietetyka. Można udać się do takich specjalistów jak lekarz dietetyk, ale również do osoby, która ukończyła studia o takim profilu. Dietetyk zawsze przeprowadza wywiad ze swoim pacjentem, poznaje jego dotychczasowy styl życia, odżywiania się. Należy powiedzieć dietetykowi o przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych. Zadaniem dietetyka jest rozpisanie planu odżywiania. Dieta nie powinna być mylona z głodówką. Jest to po prostu system odżywiania, który został zaplanowany przez specjalistę w tej dziedzinie. Dietetycy pomagają nie tylko osobom, które pragną zrzucić kilogramy. Do dietetyka zgłaszają się ludzie z chorobami serca, miażdżycą, cukrzycą, nadciśnieniem i innymi schorzeniami.

Poprawne odżywianie się przyczyni się do znacznie lepszego samopoczucia. Organizm będzie funkcjonował znacznie lepiej. Z konkretnych diet korzystają również kulturyści, osoby pracujące fizycznie, osoby spędzające większość czasu przed komputerem. Dieta zawsze musi być dostosowana do konkretnego trybu życia i zapotrzebowania energetycznego.

Back To Top