wtorek, 23 sierpnia, 2022
Budownictwo

Systemy wentylacji mechanicznej – wentylacja ogólna i miejscowa

Są różne systemy wentylacji, które można zastosować w domach, mieszkaniach i nie tylko. Wśród tych systemów wyróżnić można np. wentylację ogólną. Jest to wentylacja, która zapewnia równomierne wymienianie powietrza w każdym z pomieszczeń.

Urządzenia zaliczane do wentylacji miejscowej – zastosowanie w domach

system rekuperacji do domu w PoznaniuNa pewno jest to duża zaleta stosowania tego właśnie systemu rekuperacji. Z kolei system wentylacji miejscowej działa trochę inaczej. Tutaj ważne jest przede wszystkim przeciwdziałanie różnym zanieczyszczeniom, które powstają w pomieszczeniach. W domach bardzo często montuje się wentylację miejscową. Mogą to być odciągi miejscowe, ale również urządzenia, które usuwają zanieczyszczenia tam, gdzie powstają (w miejscu powstawania). Stosuje się też często nawiewy miejscowe. Takie nawiewy służą do tego, by wytwarzać warunki odmienne od tych, które są w danym pomieszczeniu. Do tego można zastosować miejscowo kurtyny powietrzne. Kurtyna chroni przed wnikaniem do danego pomieszczenia zimnego powietrza (w sezonie zimowym) lub powietrza gorącego (w sezonie letnim). Kurtyna znajduje się tam, gdzie często otwiera się bramy, drzwi np. w budynkach przemysłowych czy publicznych. Z pewnością system rekuperacji do domu w Poznaniu powinien charakteryzować się wysoką wydajnością. Rekuperacja ma przynosić rezultaty i powinna być regulowana. To właściciel domu ma decydować o tym, z jaką skutecznością będzie pracowała wentylacja. Wentylacje wykorzystywane są praktycznie zawsze w nowoczesnych domach. Nie są to drogie systemy, a naprawdę bardzo przydatne zarówno latem jak i zimą.

W zależności od celu, jaki chce się osiągnąć, należy wybrać odpowiedni rodzaj rekuperacji. Najczęściej stosowane są rekuperatory, w których łączy się równocześnie działanie nawiewne i wywiewne – dzięki temu wentylacja jest skuteczniejsza.

Back To Top