poniedziałek, 29 sierpnia, 2022
szkoły policealne
Usługi

Szkoły policealne i uprawnienia technika rolnika

Praca w ziemi zawsze wydawała mi się bardzo atrakcyjna. Jako młody człowiek pomagałem na dużych gospodarstwach. Ludzie zatrudniali mnie abym wykonywał część rzeczy. Najwięcej obowiązków miałem podczas żniw.

Szkoły policealne w Rzeszowie mają dobrą kadrę

szkoły policealneTam praca fizyczna była praktycznie przez kilka dni. Również często zajmowałem się zwierzętami. Byłem dobrym pracownikiem dlatego każdy mnie polecał i miałem ciągle wiele zajęć. Jednak z czasem postanowiłem wziąć kredyt i kupić własny kawałek ziemi. Chciałem robić coś zupełnie dla siebie. Musiałem mieć jakieś kwalifikacje. Szkoły dla dorosłych wychodziły naprzeciw oczekiwaniu ludzi i tworzyli interesujące kierunki. Ja po przejrzeniu ich ofert również znalazłem coś zupełnie dla siebie. Wiedziałem, że muszę mieć jakieś uprawnienia. W przeciwnym wypadku nie mógłbym kupić żadnej ziemi. Kursy zawodowe zainteresowały mnie jedną propozycją dzięki której można było zdobyć uprawnienia technika rolnika. Zapisałem się i czekałem na moment rozpoczęcia nauki. Chciałem aby to co robię pokrywało się z wiedzą. Na szczęście takie szkoły policealne w Rzeszowie mają zazwyczaj bardzo dobrą kadrę pedagogiczną. Tak było również w moim przypadku. Doskonale wiedziałem co robię i czym się zajmuję. Nauka odbywała się w każdą sobotę i niedzielę. Ja najwięcej problemów miałem z mieszaniem różnego rodzaju pasz. Każde zwierze wymagało innej dawki suplementów i trzeba było wiedzieć jak je karmić.

Na szczęście szybko osiągnąłem swój cel i mogłem zakładać własne gospodarstwo rolne. W planach miałem także wybudowanie stajni. Posiadanie koni również należało do jednych z moich najskrytszych marzeń.

Back To Top