wtorek, 23 sierpnia, 2022
Wyposażenie domu

Tanie i proste ogrzewanie wody w domu

Stały i niczym nieograniczony dostęp do ciepłej wody w domu to podstawa w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli jednak nie mamy dostępu do ciepłej wody z sieci, trzeba ogrzewać wodę we własnym zakresie. Jak przygotować ciepłą wodę w domu najprościej i najtaniej?

Rodzaje ogrzewaczy przepływowych

ogrzewacz przepływowy elektrycznyCiepła woda płynąca z każdego kranu w domu to w dzisiejszych czasach norma. Jednak mieszkańcy domów jednorodzinnych, a często również starych kamienic zmuszeni są ogrzewać wodę na własną rękę. Ciepłą wodą z sieci, która płynie zawsze po odkręceniu kranu, mogą cieszyć się jedynie mieszkańcy bloków, których właścicielem jest spółdzielnia odpowiadająca za ogrzewanie wody czerpanej z wodociągów. Jeśli zatem jesteśmy zmuszeni we własnym zakresie przygotowywać ciepłą wodę na własny użytek, warto przemyśleć najbardziej opłacalne rozwiązanie. Jedną z możliwości jest ogrzewacz przepływowy elektryczny, który może podgrzewać wodę bezpośrednio przy pojedynczym punkcie poboru lub też może pracować dla całego domu. Urządzenie jednoczerpalne jest niewielkie, montuje się je nad lub pod kranem, umywalką czy wanną i obsługuje tylko jedno miejsce. Ogrzewacz wieloczerpalny jest urządzeniem centralnym, które obsługuje wszystkie krany, zlewy, wanny i prysznice w domu. Dlatego najważniejszym parametrem, jakim powinniśmy się kierować podczas zakupu jest to, aby ogrzewacz przepływowy elektryczny dysponował odpowiednią mocą, a co za tym idzie, wydajnością. W przypadku urządzenia centralnego zbyt mała moc będzie skutkowała zmniejszeniem ciśnienia wody przy jednoczesnym użytkowaniu kilku punktów poboru, lub też niewystarczającą temperaturą grzania.

Podczas zakupu urządzenia warto zwrócić również uwagę na zakres ciśnienia, jakie obsługuje i dopasować je do ciśnienia panującego w naszej instalacji. Podgrzewacze przepływowe to także idealne rozwiązanie na ciepłą wodę na działce czy w domku letniskowym, co zdecydowanie poprawi komfort użytkowania tych miejsc.

Back To Top