piątek, 26 sierpnia, 2022
żaglówki
Transport

Transport a waga mazurskich żaglówek

Kwestia transportu może być problemem dla każdego kto para się żeglugą i to niezależnie od tego, czy jest on prywatnym właścicielem jachtu, czy też może prowadzi własną firmę na co dzień udostępniającą jachty do wynajęcia.

Jachty i żaglówki na Mazurach

żaglówkiZwykle nie dotyczy to obiektów tak wielkich jak jachty luksusowe, które najczęściej po zwodowaniu cały swój żywot spędzają już na wodzie. Załóżmy, że posiadasz własny jacht nie szerszy niż trzy metry i wyjeżdżasz na Mazury, aby zwodować go na następny sezon. W tym wypadku warto rozważyć zakup, albo wypożyczenie przyczepy. Dopóki zestaw nie przekracza wagi trzech i pół tony, nie potrzebujesz nawet specjalnych uprawnień do prowadzenia go. Przeciętne żaglówki mazury zwykle mieszczą się w tych widełkach. Jeżeli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj, aby unikać często uczęszczanych dróg i godzin szczytu. Dysponując własnym jachtem, może nie obchodzą cię już jachty do wynajęcia, nadal jednak możesz skorzystać z usług firm zajmujących się profesjonalnie transportem jachtów. Profesjonalny przewoźnik na pewno ułatwi załatwienie wszystkich niezbędnych procedur formalnych związanych z transportem i oczywiście będzie odpowiadał za bezpieczeństwo twojego mienia. Naturalnie oferty różnych przewoźników mogą różnić się cenową, zwykle jednak koszt transportu niewielkiego jachtu nie powinien znacząco odbiegać od kwoty 1,50 zł za kilometr trasy.

Dwa razy w sezonie może to oznaczać konkretną sumę, jednak nie zapominajmy, że mając własny jacht, nie jesteś zdany na łaskę ofert takich jak czarter last minute. Najpewniejszy transport to taki, zapewniony przez profesjonalną firmę, zatem nie warto szczędzić grosza.

Back To Top