czwartek, 25 sierpnia, 2022
Budownictwo

Tynki maszynowe – oszczędność czasu i pieniędzy

Dziś wiele rzeczy ułatwia nam nowoczesna technologia. Wyręcza nas ona coraz częściej w różnych dziedzinach życia, również w sektorze budowlanym. Jeszcze kilkanaście lat temu tynki trzeba było nakładać ręcznie. O ile otynkowanie jednego lub kilku niewielkich pomieszczeń nie jest tak dużym problemem, to otynkowanie ogromnych hal lub budynków może przyprawiać o zawrót głowy. Dlatego tynki maszynowe powitano w branży budowlanej z tak wielkim entuzjazmem. 

Więcej o tynkach maszynowych

tynki maszynoweCzym tak naprawdę są tynki maszynowe i jak wygląda ich zastosowanie? Otóż to nic innego jak tynk, który jest nakładany na ścianę za pomocą specjalnej maszyny – agregatu. Taka operacja jest oczywiście kilka razy szybsza, niż ręczna. Jeśli więc mamy do otynkowania większą powierzchnię, należałoby rozważyć zatrudnienie fachowej ekipy dysponującej tym ułatwiającym życie urządzeniem. Wraz ze wzrostem powierzchni zwiększa się opłacalność takiego przedsięwzięcia, a także skraca czas trwania procesu tynkowania. Rodzajów tynku jest wiele, od gipsowych po cementowo-wapienne. Na szczęście, niezależnie od rodzaju tynku, możemy skorzystać z pomocy agregatu. Z jakimi kosztami musimy się liczyć? Wszystko zależy od rodzaju tynku a także powierzchni. Tynk gipsowy będzie tańszy, niż cementowo-wapienny. Należy też pamiętać, że cena w większym mieście będzie większa, niż w tym mniejszym.

Jeśli nasze potrzeby są niewielkie, np. otynkować musimy jeden pokój, zróbmy to sami lub wynajmijmy ekipę bez agregatu. Bez wątpienia zajmie to trochę czasu ale całościowo okaże się bardziej opłacalne, niż wynajęcie profesjonalnego sprzętu. W wypadku większej powierzchni, zastanówmy się czy tynki maszynowe nie będą lepszym, szybszym i tańszym rozwiązaniem. Obecnie na rynku ilość firm zajmujących się tynkowaniem maszynowym rośnie, na pewno znajdziemy więc korzystną ofertę.

Back To Top