wtorek, 30 sierpnia, 2022
Budownictwo

Uniwersalny sufit napinany

 

Dobre wykończenie wnętrz wymaga bardzo dobrych materiałów i fachowego montażu. Z całą pewnością spełnienia obu tych wymagań możemy się spodziewać w przypadku najlepszych firm produkujących sufity napinane, które przebojem wchodzą do różnorodnych przestrzeni wypierajac technologie tradycyjne. Producenci sufitów napinanych pracują na najlepszych materiałach powłokowych, oświetleniowych i montażowych.

Sufity napinane do każdej aranżacji wnętrz

sufity barrisolMożliwości jakie dają sufity napinane znacznie przewyższają opcje dostępne przy zastosowaniu innych materiałów. Umiejętności i doświadczenie producentów sufitów napinanych umożliwiają zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. Praca przy budowie sufitu napinanego wymaga dużych umiejętności w przypadku tworzenia skomplikowanych konstrukcji, które ocierają się o prawdziwe dzieła sztuki. Takie możliwości dają powłok z PCV, tkaniny poliestrowe i tekstylne tkaniny satynowe. Firmy produkcyjne realizują zamówienia na proste w budowie sufity matowe, lustrzane odbicie oraz na bardziej skomplikowane podświetlane, spawane, typu gwiaździste niebo z użyciem światłowodów, z nadrukiem czy sufity wyspowe. Istnieją również bardzo skomplikowane modele wielowarstwowe z powłokami perforowanymi. W wielu przypadkach udany efekt dekoracyjny uzyskuje się dopiero po odpowiednim połączeniu oświetlenia z barwnymi powłokami. Doskonałym tego przykładem są sufity Barrisol charakteryzujące się znakomitymi walorami estetycznymi i wytrzymałością. Jest to jedna z wiodących europejskich marek produkujących najlepsze materiały do budowy sufitów w tym tkaniny Artolis.

Sufity napinane gwarantują bardzo długą żywotność, która zdaniem producentów może sięgać kilkudziesięciu lat. Są bardzo odporne na wilgoć oraz działanie ognia. Świetnie maskują wszelkie nierówności i mankamenty starego sufitu. Ich montaż jest bezpyłowy i bardzo szybki. Nie wymagają również malowania i innych prac naprawczych. Rozwój tej technologii daje ogromne możliwości architektom wnętrz.

 

Back To Top