wtorek, 23 sierpnia, 2022
Biuro

Urokliwy Toruń

Byłam w Toruniu tylko jeden raz w życiu, choć mieszkam niedaleko. Nie wiem, czy trafiłam na piękną pogodę i to ona spowodowała, że to miasto tak bardzo mnie zauroczyło czy to wielka miłość mojej przyjaciółki do tego miejsca tak bardzo mnie przekonała.

Tu warto zajrzeć

piękna starówka w ToruniuMartyna mieszka w Toruniu od czasu studiów. Zakochała się w tym mieście już na pierwszym roku i ta miłość trwa nadal. Nie wyobrażała sobie zmienić miejsca zamieszkania, dlatego również w Toruniu znalazła pracę i osiadła na dłużej. Kiedy czasem udaje nam się nawzajem odwiedzić staramy się pokazywać sobie nasze ukochane miasta. Kiedy pojawiłam się w Toruniu pierwszy raz, zaprosiła mnie na dzień ze Starym Miastem. Trafiłyśmy na słoneczną sobotę, dlatego najpierw zabrała mnie na obiad na świeżym powietrzu. Piękna starówka w Toruniu spodobała mi się od pierwszego wejrzenia. Martyna wybrała knajpkę we włoskim stylu z tarasem z widokiem właśnie na główną uliczkę starówki. Potem udałyśmy się do planetarium podziwiać konstelacje gwiazd. Skończyłyśmy oczywiście w sklepie z łakociami – toruńskimi piernikami, których nie omieszkałam zakupić dla całego mojego grona rodzinnego. Na koniec dnia udałyśmy się na długi spacer wzdłuż brzegu Wisły. Jeszcze wieczorem trafiłyśmy na seans kina plenerowego, który dopełnił nasze pięknego dnia z Toruniem. Zatopiłyśmy się w leżakach i zapomniałyśmy o wszystkim, co nas otaczało. Wszystkie te atrakcje kryła z pozoru niewielka starówka.

Toruń całkowicie mnie pochłonął. Nieważna była godzina ani telefon komórkowy. Miasto ma swój wyjątkowy urok, na pewno ma swoje „coś”, które odróżnia go od Warszawy, Poznania czy Krakowa. Starówka jest niewielka, ale pełna kolorowych uliczek, przytulnych knajpek, biegających dzieci. Miasto wydało mi się miastem rodzin. Z pewnością odwiedzę Martynę jeszcze nie raz i poproszę o kolejne dni z toruńską starówką.

Back To Top