piątek, 26 sierpnia, 2022
Produkcja / Przemysł

Używanie tachimetrów geodezyjnych

Praca geodetów nie mogłaby być możliwa bez wykorzystywania urządzeń, pozwalających na pomiary geodezyjne. Do najczęściej wykorzystywanych urządzeń należy tachimetr, który pozwala na wykonywanie wielu pomiarów w łatwy sposób. Jest to możliwe dzięki rozbudowanym funkcjom, pozwalającym na pracę w terenie w każdych warunkach. Nowoczesne urządzenia tego typu są wykorzystywane także do prowadzenia działalności gospodarczych.

Wykorzystywanie tachimetru przez wykwalifikowanych geodetów

tachimetryDzięki zaawansowanej technicznie konstrukcji, urządzenie to jest odporne na działanie wielu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Tachimetry mogą być szczelne dzięki wykorzystaniu obudów, odpornych na pyły czy wodę, która może dostawać się do środka na terenie budowy. Odporność na złe warunki gwarantują także normy, których spełnienie jest warunkiem dopuszczenia markowego urządzenia do obrotu handlowego. Bardzo ważną cechą tachimetrów jest optyka, dzięki której możliwe staje się wycelowywanie i mierzenie punktów, które są oddalone od urządzenia nawet o kilkadziesiąt metrów. W nowoczesnych modelach urządzeń geodezyjnych wykorzystuje się także bezlustrowe dalmierze, które mają przewagę nad tradycyjnymi także dzięki laserowym wskaźnikom. Wprowadzanie danych i parametrów ułatwiają klawiatury alfanumeryczne oraz wyświetlacze, znacząco ułatwiające wygodę pracy osoby, dokonującej pomiarów geodezyjnych.

Nowoczesne tachimetry wyróżniają się także prostotą zastosowanych rozwiązań, które są poparte stabilnymi systemami operacyjnymi. To zapewnia niezawodność pracy urządzenia, i pewność, iż nie zdarzy się nam awaria softu podczas pracy. Wiele urządzeń tego typu posiada także specjalne rozwiązania, mogące skutecznie uniemożliwić potencjalną kradzież urządzenia.

Back To Top