środa, 24 sierpnia, 2022
Budownictwo

W jakiej hali hodować konie?

Konie to zwierzęta wytrzymałe, jednak do stałego życia potrzebują dobrych warunków. Hodowcy wiedzą, jakie wymagania trzeba postawić hali, w której koń śpi oraz przebywa przez większość czasu. Dlatego producenci takich obiektów halowych do hodowli koni starają się spełnić wszystkie wymogi, jakie się im stawia. Dodam, że są one niejednokrotnie dość skomplikowane.

Prawidłowa hala do hodowli koni

hale dla koniHangar, w którym swoje miejsca będą mieć konie powinien być przygotowany do tego, aby móc wygodnie pracować w pobliżu tych zwierząt, jednocześnie zapewniając im spokój. Hale dla koni muszą być podzielona na części. W jednej z żyją zwierzęta. Druga część musi być przeznaczona na magazyn oraz miejsce, w którym można naprawić sprzęt. Trzecia część nie musi być duża. Potrzebna jest przestrzeń oraz sprzęt do tego, aby na przykład podkuć danego konia. Pozostaje jeszcze miejsce na obornik, ponieważ podczas hodowli jest to coś zupełnie normalnego. Część dla koni musi się podzielić, w zależności od tego, ile sztuk planujemy hodować. Warto mieć dwa miejsca wolne, na przykład jeśli sprowadzimy ogiera tylko na kilka dni lub organizujemy zawody i ktoś chce u nas przechować swojego zwierzaka. Hala jednocześnie musi być przewiewna, ale w okresie zimy konieczne jest zamykanie jej, aby zwierzętom było ciepło. Każdy box powinien mieć żłób i poidło. Automatyzacja tych rzeczy to kwestia hodowcy.

Takie hale są bardzo potrzebne podczas hodowli. Nawet zwierzęta lepiej się w nich czują, ponieważ praca hodowców nie przeszkadza im w spokojnym życiu. Wiadomo, że są jeszcze hale specjalistyczne, na przykład dla koni, które startują w wyścigach. Jest to kwestia indywidualnego zamówienia, ale warto wiedzieć, że coś takiego także mamy do dyspozycji. Dobra hala jest bardzo ważna.

Back To Top