wtorek, 23 sierpnia, 2022
Usługi

Wagodzielarka niezbędna do produkcji bułek

O otworzeniu własnej piekarni marzyłam od dziecka. Zawsze, kiedy z mamą przechodziliśmy obok zakładu produkcji, do naszych nosów dolatywał przecudowny zapach świeżych bułek, który sprawiał, że z marszu stawałam się głodna. Pewnego takiego dnia powiedziałam mamie „będę miała własną piekarnię”, a potem całe życie dążyłam do realizacji tego marzenia.

Sprzęt do piekarni – wagodzielarka

wagodzielarkiGodzinami siedziałam w internecie, poszukując przepisu na stworzenie piekarni z prawdziwego zdarzenia! Porównywałam ze sobą różne maszyny i urządzenia, aby wybrać te najlepsze i niezbędne do rozpoczęcia pracy. Oczywiście nie mogło wśród nich zabraknąć wagodzielarki, która przecież zdecydowanie usprawnia pracę każdego piekarza! Nie trzeba już ręcznie dzielić ciasta na kawałki i kłaść tych części na wagę, w celu zważenia czy jest jego odpowiednia ilość do konkretnego wypieku. Teraz wszystko dzieje się automatycznie, a odpowiedzialna jest za to nowoczesna technologia wykorzystana w wagodzielarkach. Ta maszyna sama miesza ciasto, aż zostanie uzyskana odpowiednia konsystencja. A następnie dzieli je na części o konkretnej (ustalonej wcześniej w panelu sterowania) wadze. W ten sposób wszystkie bułki z danej serii będą dokładnie takie same! Wagodzielarkę można wykorzystywać też do produkcji chleba, jak i innych rodzajów pieczywa. Porównywałam ze sobą oferty wielu producentów wyposażenia do piekarni, gdyż chciałam wybrać najlepszą wagodzielarkę.

Gdy już miałam stworzony kompleksowy plan pozwalający mi na otworzenie piekarni, złożyłam wniosek o dotację w odpowiednie miejsce i czekałam tylko na odpowiedź. Oczywiście jak zwykle w życiu mi się poszczęściło, otrzymałam wsparcie finansowe, mogłam kupić wagodzielarkę oraz inne niezbędne maszyny i urządzenia!

Back To Top