wtorek, 06 grudnia, 2022
Turystyka

Wakacje w Zielonej Górze

 

W zeszłe wakacje wybrałam się wraz z rodziną w zachodnią część Polski, a konkretniej do Zielonej Góry. Nasze atrakcje odbywały się również w okolicznych miejscowościach, ale zakwaterowanie mieliśmy w centrum miasta. Z przyjemnością wspominam tamte czasy, a na zbliżający się tegoroczny urlop wybrałam… znów Zieloną Górę.

Zielona Góra metą wakacyjną

tani nocleg w Zielonej GórzeWybierając to miejsce na nasz wakacyjny wypoczynek kierowaliśmy się kilkoma warunkami, niezbędnymi do spełnienia. Przed wszystkim – historia! Szukaliśmy starych budynków z historią, niezniszczonych przez ząb czasu, ale w połączeniu z malowniczymi krajobrazami. Zielona Góra łączy ze sobą te dwie cechy. Przedwojenna zabudowa zauroczyła nas do granic możliwości i sprawiła, że chcemy wracać tam co roku. Jestem miłośnikiem zwiedzania i poznawania historii katedr, wież i kościołów, toteż znalazłam w tym mieście kilka ciekawych pozycji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie; miasto jest tak wszechstronne i przygotowane dla odbiorcy w każdym wieku. Zależało nam na spaniu w centrum miasta za stosunkowo niski koszt. Myśleliśmy, że będzie to ciężkie do zrealizowania, ale jak zwykle zdziwiliśmy się. Tani nocleg w Zielonej Górze nie jest wcale trudny do zdobycia – jest wiele prywatnych właścicieli kawalerek na wynajem i pensjonatów z niedrogimi opcjami noclegu. Jest to bardzo dogodne rozwiązanie, gdy chce się podróżować tanim kosztem, a mogąc pozwolić sobie na więcej atrakcji.

Powiem szczerze, że mieliśmy trudności w wyborze miejsc do odwiedzenia. Wybór jest ogromny, zarówno w mieście, jak i w okolicach. Jednym z takich miejsc jest mini zoo w Mostkach na północ od Zielonej Góry lub Park Krasnala w Nowej Soli. Jestem zachwycona klimatem, jaki oferuje Zielona Góra i z ogromną chęcią będę tutaj wracać co roku.

 

Back To Top